Sylwester , który trwa 24 godziny?

Czy chciałbyś móc świętować Nowy Rok nie tylko raz, kiedy wybije północ, ale przez pełne 24 godziny? Teoretycznie to możliwe – wystarczy mieć do dyspozycji samolot (albo lepiej kilka, aby nie tracić czasu na tankowanie) i ... miłą ekipę znajomych, tempo podróży musiałoby być bowiem takie, że nie zawsze udałoby się wysiąść z samolotu – a wtedy lepiej bawić się na pokładzie w towarzystwie. Taka impreza musiałaby być również nieco męcząca, ale czego się nie robi aby mieć niepowtarzalna, super podróżniczą imprezkę!

business event 1
business event 1
Sabina Stodolak

Czy chciałbyś móc świętować Nowy Rok nie tylko raz, kiedy wybije północ, ale przez pełne 24 godziny? Teoretycznie to możliwe – wystarczy mieć do dyspozycji samolot (albo lepiej kilka, aby nie tracić czasu na tankowanie) i ... miłą ekipę znajomych, tempo podróży musiałoby być bowiem takie, że nie zawsze udałoby się wysiąść z samolotu – a wtedy lepiej bawić się na pokładzie w towarzystwie. Taka impreza musiałaby być również nieco męcząca, ale czego się nie robi aby mieć niepowtarzalna, super podróżniczą imprezkę!

Jak wyglądałaby nasza podróż, gdybyśmy chcieli świętować Sylwestra po kolei w każdej strefie czasowej?

Miejscem, które jako pierwsze wita Nowy Rok, jest archipelag Wysp Karibati. Kiedy u nas jest dopiero 11.00, mieszkańcy Kiribati właśnie wypijają toast za Nowy Rok. Aby jednak dolecieć na 11.00 na Kiribati, musielibyśmy wyruszyć w podróż bardzo wcześnie – zacznijmy więc może od Australii.

  • W Polsce** 14.00 Sydney** – jest cieplutko, a noc jest długa. W Sydney, główną atrakcją są fajerwerki i oczywiście sama myśl, że Sylwestra spędzamy na antypodach.
  • W Polsce 15.00 – jesteśmy w Tokio, w Japonii. Pijemy więc zamiast szampana sake. Tradycja japońska nakazuje, aby w pierwszy dzień nowego roku obejrzeć wschód słońca, ma on bowiem wróżyć na pomyślność całego roku. Nie mamy jednak tyle czasu, czeka bowiem na nas Hong Kong i 17 innych miast.
  • W Polsce **16.00 **- docieramy do Hong Kongu- to pierwsze tak egzotyczne miasto na naszej Sylwestrowej trasie. Zaledwie od dwóch lat władze Hong Kongu pozwalają na pokaz sztucznych ogni na Nowy Rok – zazwyczaj odbywają się one na rozpoczęcie Chińskiego Nowego Roku. Świętowanie Nowego Roku w Hong Kongu jest nadal nieco nietypowe dla tej kultury.
  • W Polsce 17.00 – jedziemy do Chin. Pekin wita nas na czerwono i złoto - taki kolor mają bowiem noworoczne dekoracje. W Pekinie świętuje się Chiński Nowy Rok, imprez plenerowych więc 31 grudnia nie ma...
  • W Polsce **19.00 – w czasie, kiedy w Polsce zaczynają się przygotowania do Sylwestra mi jesteśmy w Astanie **– stolicy Kazachstanu. Czas wypróbować nieco słowiańskiej tradycji – rosimy jednak o ostrożność, jeszcze sporo przed nami, nie przesadzajcie więc z samogonem. Kolejny przystanek w Pakistanie.
  • W Polsce** 20.00** – w Karaczi, największym mieście Pakistanu nie jest zbyt bezpiecznie. Lepiej więc nie wysiadać nawet z samolotu.
  • W Polsce** 21.00** – Dubaj – nagle zrobiło się piaszczysto i gorąco. Dubaj podczas imprezy Noworocznej jest jeszcze bardziej luksusowy niż zwykle. Pokazy ogni sztucznych i wyszywane brylantami suknie możnych tego świata oślepiają. Lecimy do Moskwy.
  • W Polsce 22.00 - **Moskwa **– tu już czujemy się swojsko. Jest wódka, jest zagrycha, i jest całkiem sporo ludzi pod murami Kremla. Ci, którzy nie bawią się w plenerze, imprezują na domówkach a pozostali – ci najbogatsi – spędzają czas na Sylwestrze zorganizowanym. To nic, że bilet wstępu na niektóre imprezy kosztuje ponad 2000 zł – przecież w Moskwie jest 30 tysięcy milionerów!
  • W Polsce 23.00 – Kijów - na Ukrainie czujemy się prawie jak w domu (i to nie tylko ze względu na Euro2012). W Kijowie imprezować można na wiele sposobów – większość z nich, przypomina polskie tradycje.
  • W Polsce 24.00 – W największych miastach w Polsce, na rynku organizowane są (nieco skromniejsze niż w zeszłym roku) koncerty plenerowe. Poza lampka szampana, obowiązkowo trzeba też (zanim wsiądziemy znów do samolotu) strzelić rozchodniaczka.
  • W Polsce 1.00 - Po zabawie na naszym własnym podwórku, lecimy do** Londynu**. Tu, przy London Eye odbywa się fantastyczny pokaz fajerwerków, który widać z każdego punktu miasta. Musimy sie spieszyć, więc na największą atrakcję Sylwestra – rejs po Tamizie, nie mamy czasu.
  • W Polsce 2.00 - Kolejny punkt docelowy – Azory. Wyjątkowej fety się nie spodziewajmy. Główną atrakcją Azorów są delfiny, który o północy trudno będzie dostrzec.
  • W Polsce 3.00 – Docieramy do najbardziej fantastycznego miejsca, które można sobie na Sylwestra wyobrazić – Rio de Janeiro (trzeba było ominąć Azory i jechać od razu tutaj! Feta na plazy Copacabana jest nieprawdopodobna, a temperatura zachęca do tego, by nigdy już stąd nie wyjeżdżać
  • W Polsce **4.00 **– Salvador – dalej ciepło, choć już nie tak kolorowo. Mimo wszystko latynosi bawią się hucznie, w Salvadore więc nie odpoczniemy.
  • W Polsce b– La Paz – to ogromne boliwijskie miasto ma ponad 2 mln mieszkańców. Podczas Sylwestra większość osób wylega na ulicę bawiąc sie i śpiewając. Tłum jest tak duży, że można się naprawdę zgubić.
  • W Polsce** 6.00 Nowy Jork** – najbardziej huczny Sylwester świata. Aby obejrzeć relację z Sylwestra na Manhattanie przed telewizorami zasiada rocznie miliard ludzi!
  • W Polsce 7.00 (rodacy powoli kładą się spać) -** Gwatemala **– i znów wracamy do Ameryki środkowej, w której gorący klimat dodatkowo podgrzeje atmosferę zabawy. Najwyższy czas coś przekąsić, podróżujemy już 19 godzin. W Gwatemali warto zjeść tamalas i guacamole.
  • W Polsce **8.00 **– Calgary – witamy Nowy Rok z Kanadyjczykami. Jest wprawdzie nieco zimno, ale trudno spodziewać się innej temperatury będąc zimą w Calgary. Kanadyjczycy świętują bardzo podobnie do nas – na domowych imprezach, w klubach oraz na centralnych placach większych miast.
  • W Polsce** 9.00** – Sylwestra kończymy w Vancouver. Przypuszczam, ze nie mamy juz sił wysiąść z samolotu.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.