Takiego zegara jeszcze nie widzieliście! [wideo]

Być może na pierwszy rzut oka nie wygląda , ale to co widzicie powyżej to alternatywa dla zegara naściennego. Pod minimalistycznym i intrygującym wyglądem, kryje się urządzenie codziennego użytku. W jaki sposób działa?

Mhin clock
Mhin clock
Grzegorz Nowak

Być może na pierwszy rzut oka nie wygląda , ale to co widzicie powyżej to alternatywa dla zegara naściennego. Pod minimalistycznym i intrygującym wyglądem, kryje się urządzenie codziennego użytku. W jaki sposób działa?

Mhin clock
Mhin clock

Zegary i zegarki to wdzięczny temat do wykazania się dla projektantów i grafików tworzących koncepcje. Na Gadżetomanii udowadniałem to już nie raz pokazując wam chociażby zegar inspirowany zaćmieniem słońca, czy rozwijający się niczym wachlarz, a Henryk znalazł zegar rodem z science fiction. Tym razem pomysł odchodzi kompletnie od idei tarczy i wskazówek.

Mhin clock
Mhin clock

Stworzona przez Jamesa Tobina koncepcja jest minimalistyczna i pomysłowa - czas wskazują dwie linie, których długość oznacza jego upływ. Górna "wskazówka" odpowiada za godziny, natomiast dolna za minuty. Wypełnienie całego górnego paska oznacza upływ 12 godzin, dolnego - 60 minut. Praca zegara ma być zupełnie bezgłośna - bez charakterystycznego tykania.

Niestety na zegarze nie ma żadnej podziałki więc odczytywanie godziny nie byłoby takie łatwe, ale przecież nie o to chodzi w tej koncepcji. Poniżej możecie zobaczyć jak autor wyobraża sobie działanie swojego dzieła.

Źródło: yankodesign.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.