Takiej przeceny jeszcze nie było. Kindle tańszy o ponad 150 zł!

Najlepsze czytniki e-booków na rynku są dostępne w fantastycznych cenach. Dzięki promocji możemy je kupić wyjątkowo tanio. Warto się spieszyć, bo taka okazja nieprędko się powtórzy.

Takiej przeceny jeszcze nie było. Kindle tańszy o ponad 150 zł!
Redakcja Gadżetomanii

Tańszy Kindle Paperwhite

Najnowsza promocja czytników Kindle to doskonała okazja do zakupów. Doskonały model – Kindle Paperwhite III – jest teraz tańszy o ponad 150 złotych. Paperwhite III to czytnik wyróżniający się oświetleniem ekranu, dzięki któremu możemy czytać nasze ebooki w każdych warunkach.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ekran jest w tym przypadku oświetlany, a nie – jak np. w tabletach – podświetlany od dołu. Dzięki temu rozwiązaniu światło nie świeci bezpośrednio w nasze oczy, ale odbija się od powierzchni ekranu czytnika, co jest rozwiązaniem bardziej naturalnym.

Wyświetlacz Paperwhite'a III ma 6 cali, jednak oferuje większą rozdzielczość niż w budżetowym modelu Kindle 8. Dotykowy ekran o rozdzielczości 1448×1072 pikseli zapewnia aż 300 ppi. Dzięki tak dużej rozdzielczości litery na ekranie są idealnie gładkie – nie mamy wrażenia, że patrzymy na elektroniczny obraz, a nasze doświadczenia z czytania są bliskie obcowaniu ze zwykłą, drukowaną książką. Urządzenie oferuje 4 GB pamięci (z czego około 3 GB miejsca na książki).

Obraz

Kindle Touch

Jeśli szukamy bardziej budżetowego rozwiązania, również znajdziemy coś dla siebie. Przecena dotyczy bowiem także podstawowego modelu czytnika Amazonu, czyli Kindle’a Touch. Najtańszy czytnik Amazonu został wyposażony w 6-calowy ekran o rozdzielczości 800×600 (166 ppi) i 4 GB wewnętrznej pamięci (na książki jest dostępne około 3 GB).

Urządzenie zostało wyposażone w moduł Wi-Fi i ekran dotykowy. Technologia dotyku wykorzystuje podczerwień – można zatem bez problemu obsługiwać Kindle'a np. w rękawiczkach. Czytnik waży jedynie 161 gramów i ma zaledwie 9,1 centymetra grubości.

Kindle Voyage

Jeśli oczekujemy bardziej zaawansowanego urządzenia, warto zwrócić uwagę na model z nieco wyższej półki - Kindle Voyage. Urządzenie – podobnie jak pozostałe czytniki – zostało wyposażone w 6-calowy (15,2 cm) ekran, który, podobnie jak w modelu Paperwhite III, oferuje wysoką rozdzielczość, wynoszącą aż 300 ppi.

Obraz

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w tym modelu czujnika oświetlenia, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu do panujących warunków. Interesującym udogodnieniem są również dotykowe pola, zastępujące fizyczne przyciski. Możemy dzięki nim zmieniać strony, po prostu naciskając palcem obudowę czytnika.

Dlaczego warto kupić czytnik?

Jeszcze kilka lat temu czytnik, jako dość wyspecjalizowany sprzęt, mógł być uważany za dość ekstrawagancki gadżet. Spadek cen i bogata oferta urządzeń tego typu sprawiły jednak, że dzisiaj stanowi interesującą propozycję dla wszystkich, lubiących obcować ze słowem pisanym.

Czym różni się czytnik od tabletu? Kluczowa różnica dotyczy ekranu. Zamiast wyświetlacza LCD, czytnik wykorzystuje technologię elektronicznego papieru. Z praktycznego punktu widzenia czytanie z takiego ekranu nie odbiega od czytania ze zwykłej kartki. Ekran nie męczy naszych oczu, a do tego jest widoczny – tak, jak zadrukowana kartka – pod niemal dowolnym kątem.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.