Tatuaż z rozszerzoną rzeczywistością (wideo)

Rzeczywistość rozszerzona wkracza w coraz więcej dziedzin naszego życia. Znalazła zastosowanie w przemyśle zabawkarskim i co oczywiste także w reklamie. Po raz pierwszy jednak ktoś połączył ją ze sztuką tatuażu.

Tatuaż z rozszerzoną rzeczywistością (wideo)
Marek Maruszczak

17.02.2010 | aktual.: 11.03.2022 16:04

Rzeczywistość rozszerzona wkracza w coraz więcej dziedzin naszego życia. Znalazła zastosowanie w przemyśle zabawkarskim i co oczywiste także w reklamie. Po raz pierwszy jednak ktoś połączył ją ze sztuką tatuażu.

Firma Think An App z Buenos Aires umieściła na skórze testera zwykły czarny kod rozpoznawalny przez oprogramowanie sprzężone z kamerą internetową. Dzięki temu na ekranie komputera zamiast zwykłego kwadratu pojawił się ruchomy trójwymiarowy model smoka.

Nagranie jest ilustracją nowej technologii umieszczania kodów rozszerzonej rzeczywistości na zakrzywionych powierzchniach, takich jak ludzkie ciało. Testowy tatuaż nie wygląda rewelacyjnie, ale trzeba pamiętać, że jest to pierwsza próba tego rodzaju.

Gdyby kod został wkomponowany w rzeczywisty tatuaż smoka, a model 3D został bardziej dopracowany, efekt mógłby być naprawdę powalający. Wszystko przed nami, jeżeli rzeczywiście udałoby się zamaskować niezbyt ozdobny czworokąt, to salony tatuażu mogą szybko zacząć poszerzać swoją ofertę.

Źródło: Design Boom

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.