Toshiba prezentuje ekran 3D BEZ okularów

Sekcja Mobile Display firmy Toshiba zapowiada rewolucję w panelach 3D, póki co mniejszych, ale w przyszłości może też przydanych w kinie domowym. Co powiecie na 21-calowy panel 3D nie wymagający używania okularów?

Toshiba prezentuje ekran 3D BEZ okularów
Szymon Adamus

Sekcja Mobile Display firmy Toshiba zapowiada rewolucję w panelach 3D, póki co mniejszych, ale w przyszłości może też przydanych w kinie domowym. Co powiecie na 21-calowy panel 3D nie wymagający używania okularów?

Widoczny na fotce telewizorek jest póki co prototypem i to niestety o dość słabych osiągach. Ale tylko jeśli zestawimy je z panelami 2D. W przypadku ekranów 3D nie wymagających noszenia okularów to postęp. Ekran ma oferować:

  • rozdzielczość 1280 x 800 pikseli,
  • jasność 480 cd/m2,
  • skuteczny kąt widzenia 3D w pionie - 15 stopni.

Największą zmianą ma tu być podobno znacznie mniejsze męczenie się oczu widza. Nie wiadomo dokładnie jak się to sprawdzi w praktyce, ale Toshiba wydaje się być pewna, że właśnie w tego typu ekranach leży przyszłość HDTV 3D.

Toshiba nie jest zresztą jedynym producentem, który stara się przenieść nas w świat 3D bez okularów na nosie. Sharp pokazał 10,6-calowy ekran 3D przeznaczony do czytników e-booków, tabletów i notebooków. Projekt Sharpa ma też działać bez okularów 3D.

Obraz trójwymiarowy wchodzi też szturmem do świata gier wideo. Firma Nintendo planuje wydać nową wersję przenośnej konsoli Dual Screen. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, ze konsolka ma posiadać ekran 3D nie wymagający okularów.

Od obrazu trójwymiarowego nie ma już ucieczki. Czy się to komuś podoba czy nie.

Źródło: Toshiba

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.