TouchPico - dotykowy projektor. Przy takiej tablicy mógłbym odpowiadać!

Ale TouchPico to gadżet, który przyda się nie tylko w szkołach, ale też w zwykłych domach.

TouchPico - dotykowy projektor. Przy takiej tablicy mógłbym odpowiadać!
Adam Bednarek

Smartfon będący projektorem już nikogo nie dziwi. Powstają urządzenia, które od razu mogą wyświetlać obraz na ścianie, na rynku mamy też specjalne nakładki. To standard.

TouchPico to na pierwszy rzut oka krok do tyłu. Urządzenie nie jest smartfonem, a “jedynie” przenośnym, na szczęście niewielkim projektorem. Regres? Wręcz przeciwnie, postęp. Bo na obrazie, który wyświetlany jest na ścianie, można pisać!

Interaktywna tablica

“Ekran” staje się dotykowy. Po ścianie da się rysować, przesuwać obraz, dotykać, przenosić elementy, grać. Opcji jest mnóstwo, znamy je ze zwykłego dotykowego ekranu. Tyle że dzięki TouchPico ten może być w dowolnym miejscu. Na ścianie, suficie, gdzie chcemy.

Obraz

Nie wiem, czy chciałbym grać w proste, smartfonowe gierki na ścianie, ale nie da się ukryć, że do prezentacji to naprawdę ciekawa i wygodna funkcja. Fajnie by było, gdyby tego typu gadżety dotarły do szkół. Kreda i gąbka to przestarzałe rozwiązania, uczyć można się w znacznie bardziej interesujący sposób.

Rozczarowywać może fakt, że TouchPico wyświetla obraz w rozdzielczości 854 x 480, więc nie są to powalające na kolana wymiary. Żałować należy też braku Bluetooth - z urządzeniami przenośny projektor łączy się za pomocą WiFi. Ma też m.in. port HDMI czy wejście na kartę pamięci.

Obraz

Sprzęt na Indiegogo, gdzie został już sfinansowany, kosztuje 329 dolarów. Premiera - w październiku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.