Twitter w służbie anarchistów

Pewien nowojorczyk został aresztowany po tym, jak podsłuchiwał kanały radiowe wykorzystywane przez policję podczas niedawnego szczytu G20 w Pittsburgu. 41-letni Elliot Madison, pracownik socjalny i anarchista, udostępniał pozyskane informacje przez SMS-y i Twittera.

Untitled-1
Untitled-1
Andrzej Biernacki

Pewien nowojorczyk został aresztowany po tym, jak podsłuchiwał kanały radiowe wykorzystywane przez policję podczas niedawnego szczytu G20 w Pittsburgu. 41-letni Elliot Madison, pracownik socjalny i anarchista, udostępniał pozyskane informacje przez SMS-y i Twittera.

Madison został aresztowany 24 września. Policja wyśledziła go w lokalnym motelu. Wraz ze swoim znajomym ślęczał nad mapami i komputerami. Stróże prawa znaleźli przy nich urządzenie do monitorowania częstotliwości radiowych.

Anarchista wysyłał pozyskane dane w formie SMS-ów. Dodatkowo publikował je w Twitterze. Został oskarżony o przestępcze wykorzystywanie sprzętu telekomunikacyjnego.

Policja uważa, że Madison pomagał osobom protestującym w czasie szczytu G20 w unikaniu obław, które przeprowadzali stróże prawa. W domu oskarżonego znaleziono między innymi maski gazowe, portrety Marksa i Lenina, lewicowe książki.

Madison twierdzi, że jest niewinny i został aresztowany "za coś, co robił każdy i co było całkowicie legalne". Jego adwokat zapewne powoła się przed sądem na gwarantowaną przez konstytucję USA wolność wypowiedzi.

W krótkim czasie Twitter stał się ulubionym narzędziem osób biorących udział w nie zawsze legalnych zgromadzeniach. Witryna mikroblogowa była wykorzystywana już podczas letnich protestów przeciwko G20 w Londynie.

Źródło: The Register

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.