UE nie pozwoli na odcinanie piratów od Internetu

Bardzo duże emocje wzbudzały plany wprowadzenia przepisów, które pozwalałyby - a nawet zobowiązywały dostawców usług internetowych - na odcinanie piratów od Internetu. Okazuje się, że Unia Europejska mówi stanowcze „NIE!” dla tego typu rozwiązania problemu piractwa.

UE nie pozwoli na odcinanie piratów od Internetu
Paweł Cebula

30.03.2009 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bardzo duże emocje wzbudzały plany wprowadzenia przepisów, które pozwalałyby - a nawet zobowiązywały dostawców usług internetowych - na odcinanie piratów od Internetu. Okazuje się, że Unia Europejska mówi stanowcze „NIE!” dla tego typu rozwiązania problemu piractwa.

Plany były takie żeby odcinać od Internetu każdą osobę, która wymienia pliki za pośrednictwem sieci P2P. Niektórzy zagalopowali się do tego stopnia, że uznali iż najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby zdelegalizowanie P2P - najwidoczniej zapomnieli oni o tym, że chociażby dystrybucje Linuksowe są rozpowszechniane przy użyciu sieci P2P.

Na szczęście, Parlament Europejski wykazał się zdolnością przewidywania konsekwencji wprowadzenia w życie tego typu przepisów, które swoją drogą starała się przeforsować… Komisja Europejska. Wygląda więc na to, że Francuzi będą zmuszeni do zawieszenia (dość zaawansowanych) prac nad prawem, które przewidywało właśnie ten najdotkliwszy sposób karania „piratów”.

PE mówi zdecydowanie - walka z piractwem tak, ale nie za wszelką cenę (łamanie prawa do prywatności, czy całkowite odcinanie użytkowników od Internetu). Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne próby stworzenia genialnych przepisów.

Źródło: Media2

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.