Użytkownicy Internet Explorera klikają w reklamy pięć razy częściej niż fani Chrome

Z danych firmy Chitika wynika, że użytkownicy Binga klikają w reklamy 75% częściej niż ci, którzy korzystają z Google. Podobnie jest z przeglądarkami. Najlepiej ma się Microsoft, najgorzej firma z Mountain View.

Fot. SXC
Fot. SXC
Andrzej Biernacki

Z danych firmy Chitika wynika, że użytkownicy Binga klikają w reklamy 75% częściej niż ci, którzy korzystają z Google. Podobnie jest z przeglądarkami. Najlepiej ma się Microsoft, najgorzej firma z Mountain View.

Różnice między poszczególnymi grupami internautów są bardzo duże. Użytkownicy Internet Explorera klikają w reklamy 40% częściej niż fani Firefoksa, 50% częściej niż osoby korzystające z Safari i aż 80% częściej niż miłośnicy Chrome.

Zestawienie przygotowano po przeanalizowaniu 134 milionów kliknięć na 80 tysiącach stron WWW. Ustalono również, że banery budzą największe zainteresowanie użytkowników Windows. Linux i Mac są na tym samym poziomie.

Chitika zastrzega, że wszystkie dane zebrano w ramach jednej sieci reklamowej. Mimo dużej próby nie można więc uważać ich za reprezentatywne.

Wniosek z raportu jest prosty. Fani Microsoftu są cenniejsi dla reklamodawców. Raczej nie są bogatsi (tu prym wiodą klienci Apple), tylko po prostu mniej rozgarnięci.

Dają się nabierać na promocje. Albo klikają w banery przypadkiem. Jeśli im przeszkadzają uważają je za konieczne zło. Nie potrafią blokować reklam.

Często jest tak, że fani dominujących marek są bardziej bierni i mniej zaawansowani. Miłośnicy niszowych produktów radzą sobie lepiej. W przypadku systemów operacyjnych i przeglądarek to się zgadza.

Inaczej jest jednak na rynku wyszukiwarek. Tutaj główny gracz to Google, Microsoft dopiero niedawno poważnie zaczął ten segment badać. Wyjaśnienie jest więc tylko jedno - produkty Redmond przyciągają lamerów ;).

Źródło: TechCrunch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.