Wideo dnia: Polak zbudował protezę ręki z LEGO. Zobaczcie, co potrafi!

Polski użytkownik YouTube'a zaprezentował na swoim profilu coś niesamowitego: sztuczną rękę, która działa niemal tak jak prawdziwa kończyna. Zbudował ją w całości z klocków LEGO.

Sztuczna ręka z LEGO (Zdjęcia: Brickshelf)
Sztuczna ręka z LEGO (Zdjęcia: Brickshelf)
Marta Wawrzyn

17.05.2013 11:00

Polski użytkownik YouTube'a zaprezentował na swoim profilu coś niesamowitego: sztuczną rękę, która działa niemal tak jak prawdziwa kończyna. Zbudował ją w całości z klocków LEGO.

Prezentowaliśmy na Gadżetomanii mnóstwo fantastycznych rzeczy zrobionych z klocków LEGO, np. Hogwart czy cały koncert Metalliki, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Polak piotrek839 zbudował z klocków LEGO prostetyczną rękę. Warto obejrzeć wideo do końca - Piotrek dokładnie opisał w ciągu 8 minut, z czego stworzył kolejne elementy i jak to działa. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami technicznymi i chcecie poczytać o nich po polsku, szczegółowy opis znajdziecie tutaj.

"Moim głównym celem było zbudowanie bez użycia pneumatyki ręki, posiadającej maksymalną funkcjonalność i odpowiednie proporcje. Ręka posiada 8 funkcji dla dłoni sterowanych pilotem oraz jedną dla łokcia sterowaną ręcznie" - pisze autor o swoim dziele. Pierwsze informacje o tym, co stworzył Piotrek, znaleźliśmy w Tech Blogu, w którym zachwyceni blogerzy piszą, że to ręka Terminatora.

Hand prosthesis with LEGO

Zobaczcie koniecznie jeszcze jedno dzieło polskiego amatora klocków LEGO.

Lego Terminator 2 , robot motorized

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.