WinRAR 4.0 wydany. Co nowego w znanym programie?

Od wydania poprzedniej, oznaczonej numerem 3.93, wersji znanego programu do kompresji minął prawie rok. Programiści RARLAB wykorzystali ten czas na wprowadzenie w aplikacji kilku przydatnych ułatwień. Sprawdź, co się zmieniło!

WinRAR 4.0 wydany. Co nowego w znanym programie?
Łukasz Michalik

Od wydania poprzedniej, oznaczonej numerem 3.93, wersji znanego programu do kompresji minął prawie rok. Programiści RARLAB wykorzystali ten czas na wprowadzenie w aplikacji kilku przydatnych ułatwień. Sprawdź, co się zmieniło!

Zgodnie z deklaracjami twórców, nowy WinRAR jest do 30% szybszy od poprzedniej wersji. Zmiana w prędkości działania programu dotyczy dekompresji i zależy od rodzaju przetwarzanych danych.

WinRAR 4.0
WinRAR 4.0

Poprawiono również współpracę z Windowsem 7 – postęp wykonywanej operacji jest teraz pokazywany w ikonie na pasku zadań. Wśród ustawień pojawiła się ponadto opcjonalna obsługa relatywnych ścieżek, pozwalająca na wypakowanie konkretnego folderu bez tworzenia folderów nadrzędnych.

Zmianie uległ moduł haseł - pojawił się menedżer, przydatny w przypadku pracy z wieloma archiwami zabezpieczonymi w ten sam sposób. Twórcy programu ostrzegają, że zapisane hasła nie są szyfrowane.

WinRAR 4.0 - hasła
WinRAR 4.0 - hasła

Jednocześnie twórcy programu zrezygnowali z wspierania starszych systemów Microsoftu. Aplikacja nie działa w Windowsach 95, 98, Me i NT. Najstarszym systemem Microsoftu, pozwalającym na korzystanie z nowego WinRAR-a jest Windows 2000.

W programie dokonano również wielu drobniejszych usprawnień - kompletny wykaz został udostępniony przez RARLAB na firmowej stronie.

Program jest dostępny m.in. w postaci 40-dniowej wersji trial. Najnowszą edycję WinRAR-a można pobrać ze strony producenta.

Źródło: NirmalTV

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.