Wirtualna rzeczywistość i sztuka to świetne połączenie

Wirtualna rzeczywistość to nowe miejsce, w którym artyści mogą wystawiać swoje prace. Jakie możliwości daje VR sztuce?

Wirtualna rzeczywistość i sztuka to świetne połączenie
Juliusz Czarnecki

TOMORROW oraz Galeria 18A zorganizowali nietypową wystawę. Prace artystów były przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Street-artowe grafiki zaprezentowano w wirtualnym starym metrze. Czyli w “naturalnym środowisku” dla graffiti. Jak łatwo się domyśleć, tego typu obrazy trudno zebrać w jednym miejscu i pokazać je szerszej publiczności. Wirtualna rzeczywistość ten problem w ciekawy sposób eliminuje, bo widzowie, zakładając gogle VR, mogą przenieść się w dowolnie wybrane miejsce.

A przy okazji daje artystom pole do popisu. Oczywistym jest, że żaden artysta nie stworzy graffiti na zabytkowym budynku. W wirtualnej rzeczywistości to jednak nie będzie przeszkodą, dzięki czemu artyści mogą swoje prace przenieść np. na ścianę Sejmu albo inne ważne miejsca. W ten sposób mogą prowokować, zadawać pytania, a przy okazji nie niszczyć zabytków i nie łamać prawa. Mamy więc nadzieję, że podobnych wystaw będzie więcej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
komputeryrtvgadżety

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.