Wykrywacz metalu w klapkach

Macie w sobie żyłkę poszukiwacza skarbów, jednak nie chcecie wyglądać dziwnie na plaży z wykrywaczem metalu w ręce i ogromnymi słuchawkami na uszach? Nic prostszego - wystarczy zaopatrzyć się w widoczne na zdjęciu klapki, które pełnią także funkcję wykrywacza metalu.

Wykrywacz metalu w klapkach
Arkadiusz Gabrysiak

Macie w sobie żyłkę poszukiwacza skarbów, jednak nie chcecie wyglądać dziwnie na plaży z wykrywaczem metalu w ręce i ogromnymi słuchawkami na uszach? Nic prostszego - wystarczy zaopatrzyć się w widoczne na zdjęciu klapki, które pełnią także funkcję wykrywacza metalu.

Może nie wyglądają one najbardziej stylowo, jednak wystarczy przejść się po plaży i przy okazji szukać zakopanych skarbów. Tylko nie zdziwcie się, jeśli okaże się to zakopana puszka po piwie ;).

Ale do rzeczy. W prawym klapku ukryta jest miedziana cewka, która podłączona jest do baterii 9V znajdującej się na łydce poszukiwacza. Wykrywacz działa na zasadzie BFO (Beat Frequency Oscillator – generator zdudnieniowy). Zasada działania opiera się na wykrywaniu zmian częstotliwości generatora. Zmiana indukcyjności spowodowana obecnością metalu w zasięgu cewki powoduje zmianę częstotliwości drgań generatora. Detektory te charakteryzują się prostotą konstrukcji i bardzo słabą czułością. (za Wikipedią)

Wedle zapewnień producenta klapki potrafią wykryć metal znajdujący się na głębokości do 2 stóp (około 60cm). Jeśli metal zostanie wykryty, urządzenie da o tym znać poprzez mruganie czerwonej diody, wibrację lub charakterystyczne brzęczenie. Do nabycia na tej stronie za niecałe $60.

Źródło: Oh Gizmo!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.