Zabezpieczenie danych w starym, dobrym stylu?

Pewien rosyjski projektant najwyraźniej uznał, że samo szyfrowanie danych nie wystarczy, żeby zapewnić im stuprocentowe bezpieczeństwo. Dlatego postanowił stworzyć przenośną pamięć, której będą mu zazdrościć fani steampunkowych gadżetów.

Zabezpieczenie danych w starym, dobrym stylu?
Grzegorz Nowak

Pewien rosyjski projektant najwyraźniej uznał, że samo szyfrowanie danych nie wystarczy, żeby zapewnić im stuprocentowe bezpieczeństwo. Dlatego postanowił stworzyć przenośną pamięć, której będą mu zazdrościć fani steampunkowych gadżetów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/07/aa296e.jpg)

Widzieliśmy już wiele niezwykłych przykładów pamięci flash. Wystarczy przypomnieć dwa pendrive'y w jednym, pendrive złożony z kart pamięci, czy kilka sprytnych zastosowań dla przenośnych pamięci. Tym razem czas na połączenie współczesnego gadżetu z retrotechnologią.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/07/40c329.jpg)

Jego działanie jest bardzo proste - w tej metalowej kapsułce znajduje się przenośna pamięć USB, jednak otwarcie jej przez postronną osobę nie jest takie łatwe. Dane są chronione w nieco bardziej tradycyjny sposób - dzięki zamkowi szyfrowemu. Żeby uzyskać dostęp do pendrive'a należy ustawić odpowiedni szyfr, który składa się z kombinacji 5 cyfr.

Co najciekawsze nie jest to żaden koncept, ale prawdziwy gadżet. Autor najpierw wykonał projekt w programie Auto CAD, na podstawie którego poszczególne części urządzenia mogły zostać profesjonalnie wykonane z metalu. Niestety nie wiadomo czy autor planuje więcej takich "szyfrowanych" pendrive'ów i czy będzie można je kupić.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/07/ced52d.jpg)

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.