Jak z kilku kart pamięci zrobić pendrive'a?

Czy Wy też macie sporo małych kart pamięci, których praktycznie nie używacie? Pewien Azjata wpadł na pomysł, jak je ponownie wykorzystać.

Collector USB
Collector USB
Grzegorz Nowak

Czy Wy też macie sporo małych kart pamięci, których praktycznie nie używacie? Pewien Azjata wpadł na pomysł, jak je ponownie wykorzystać.

Zdarza się, że przy okazji kupowania różnego sprzętu dostajemy dodatkowo kartę pamięci o małej pojemności - 1 czy 2 GB. Przeważnie szybko wymieniamy ją na bardziej pojemną i leży gdzieś schowana, bo zwyczajnie żal wyrzucać i "może się jeszcze kiedyś przyda". Koncept azjatyckiego projektanta rozwiązałby ten problem raz na zawsze.

Collector USB
Collector USB

The Collector USB Flash Drive wygląda jak zwykły pendrive, jednak w jego wnętrzu kryją się porty na karty micro-SD. Pod ściąganą obudową można umieścić do trzech kart o różnej pojemności. Ich sumaryczna wielkość przekłada się bezpośrednio na pojemność całego pendrive'a. Urządzenie można wykorzystać nie tylko do używania starych kart, ale także do zrobienia jednej dużej.

Collector USB
Collector USB

To jedynie koncept, więc nie wiadomo, jak takie urządzenie miałoby sobie radzić z dzieleniem dużych plików na mniejsze karty pamięci i jak szybko działałoby zapisywanie danych w porównaniu z innymi pamięciami tego typu. Gdyby jednak ktoś pokusił się o zrealizowanie tego pomysłu, z pewnością zyskałby sporą popularność.

Collector USB
Collector USB
Collector USB
Collector USB

Źródło: yankodesign.com

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.