Zegary i radiobudziki, które warto postawić w domu

Jaki zegar do domu wybrać? To pytanie jest aktualne nawet w epoce smartfonów, bo w domach wiele osób wciąż korzysta z zegarów, które stoją na szafkach nocnych czy stolikach. Konkurencją dla zegarów stały się jednak radiobudziki, które mają więcej funkcji. Co wybrać? Sprawdźcie nasze wskazówki i najlepsze modele.

Z dobrym zegarem lub radiobudzikiem nigdy nie zaśpisz
Z dobrym zegarem lub radiobudzikiem nigdy nie zaśpisz
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Elenathewise
Tomasz Karkuć

Zegary cyfrowe

Obecnie naprawdę trudno jest dostać zwykły zegar ze wskazówkami do postawienia na meblu – handlują nimi chyba już tylko sprzedawcy na bazarach. Zegary wskazówkowe zostały wyparte przez urządzenia cyfrowe, które mają wyświetlacze LCD lub LED doskonale widoczne również w nocy. Oczywiście standardem w przypadku nawet najprostszych zegarów cyfrowych do domu jest budzik, jednak zwracajcie uwagę, czy mają one funkcję ponownego budzenia znaną jako "drzemka", która nie pozwoli wam zaspać do pracy czy na zajęcia.

Szukacie niezawodnego zegara z budzikiem? Mamy dla was taki sprzęt:

W sklepach znajdziecie zarówno nowoczesne zegary cyfrowe do domu, jak i bardziej klasyczne, w których cyfrowy wyświetlacz niespecjalnie rzuca się w oczy, gdyż jest mały i obudowany dodatkowymi elementami. Możecie się również natknąć na zegar 2w1, który oprócz tego, że wskazuje czas, pełni funkcję np. lampy biurkowej lub ramki na zdjęcia. Takie zegary są bardziej dyskretne i pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca w domu.

Interesują was wielofunkcyjne zegary cyfrowe? Jeśli tak, to sprawdźcie ten gadżet:

Radiobudziki

Bardziej zaawansowaną wersją zegarów są radiobudziki. Radiobudziki, jak sama nazwa wskazuje, nie tylko wskazują aktualną godzinę, ale służą też jako radio oraz budzik. W praktyce możliwości wielu radiobudzików są jednak znacznie większe. Przykład? Radiobudzik może pełnić również funkcję kalendarza czy termometru wewnętrznego.

Jeśli chcecie kupić radiobudzik o szerokim zastosowaniu, to ten model powinien was zainteresować:

Najbardziej pożądane są jednak radiobudziki z projektorem. Jeśli macie wieczny problem z punktualnością, bo np. zapominacie o regularnym sprawdzaniu godziny, to radiobudzik z projektorem czasu jest właśnie dla was.

Projektor czasu działa podobnie jak projektor kinowy, umożliwiając wyświetlenie aktualnej godziny na płaskiej powierzchni, np. na ścianie, w większym formacie. Projektor radiobudzika możecie skierować na dowolny punkt w waszym domu, dzięki czemu wyświetlana godzina będzie wam się stale rzucać w oczy.

Poszperaliśmy w sklepowych ofertach, żeby móc polecić wam dobry jakościowo radiobudzik z projektorem czasu. Ten model nas oczarował:

Pamiętajcie, że radiobudziki mimo swojego wszechstronnego zastosowania są jednak dość prostymi urządzeniami, co przejawia się m.in. tym, że działają tylko w częstotliwości FM. Radio w tych urządzeniach zwykle ma jednak pamięć stacji (choć raczej nie większą niż 10-20 programów), która mocno ułatwi wam życie. Poza tym dużym plusem niektórych radiobudzików jest możliwość budzenia poprzez automatyczne włączenie się radia o wyznaczonej godzinie – przy grającej muzyce wstaje się o wiele przyjemniej.

A co powiecie na ten radiobudzik? Jest stylowy i ma prawdziwie okazyjną cenę:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.