Zgadniecie, co to takiego?

Zwykłe obiekty pod mikroskopem mogą wyglądać jak powierzchnia obcej planety. W dzisiejszej galerii znajdziecie cały zestaw takich mikroskopowych zagadek. Przed sprawdzeniem spróbujcie odgadnąć, co przedstawiają zdjęcia.

Zgadniecie, co to takiego?
Marek Maruszczak

Aby sprawdzić, co przedstawia dana fotografia, zaznaczcie kursorem myszki fragment po numerze porządkowym.

1. Erytrocyty, czyli krwinki czerwone, powiększone ponad 11 000 razy przy pomocy mikroskopu elektronowego.

  1. Powierzchnia płyty DVD[photo position="inside"]49930[/photo]3. Głowa mrówki (przód i tył)

Zagadki spod mikroskopu 1

Obraz
  1. Płatki śniegu

Zagadki spod mikroskopu 24. Skrzep formujący się wokół rany[photo position="inside"]49933[/photo]5. Oko muchy

Obraz
  1. Powierzchnia języka[photo position="inside"]49946[/photo]15. Plemniki w jądrach
  1. Głowa komara[photo position="inside"]49949[/photo]18. Wesz łonowa

Zagadki spod mikroskopu 5

Obraz
Obraz

Zagadki spod mikroskopu 619. Parzące włoski na powierzchni liścia pokrzywy[photo position="inside"]49953[/photo]20. Ludzki ząb[photo position="inside"]49954[/photo]21. Nanodrucik na tle ludzkiego włosa[photo position="inside"]49955[/photo]22. Powierzchnia skóry rekina[photo position="inside"]49956[/photo]23. Rozdwojona końcówka ludzkiego włosa

Źródło: Bored PandaBored Panda

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.