Zobacz, jak powstaje statek z klocków LEGO w butelce [wideo]

Zawsze marzyłeś o statku w butelce? Zbuduj go sam! Nie musisz brudzić sobie rąk klejem ani wycinać miniaturowych części ze sklejki. Wystarczą popularne klocki, duża butelka i sporo cierpliwości.

Fot. Julia Morley
Fot. Julia Morley
Maciek Kurek

Zawsze marzyłeś o statku w butelce? Zbuduj go sam! Nie musisz brudzić sobie rąk klejem ani wycinać miniaturowych części ze sklejki. Wystarczą popularne klocki, duża butelka i sporo cierpliwości.

Na pomysł zamknięcia statku z klocków LEGO w butelce wpadła Julia Morley, studentka medycyny. Jak sama przyznaje, budowla wymagała kilku tygodni planowania, trzech dni układania klocków oraz sporej dawki przekleństw.

Julia użyła butelki po tanim winie, którą wypełniła żywicą dla uzyskania płaskiego podłoża. Do budowy posłużyły narzędzia, które można znaleźć w każdym warsztacie (linijka, zakrzywione szczypce). Na filmie widać również, jak autorka posługuje się dość niecodziennymi przyrządami, takimi jak bardzo długi śrubokręt i miniaturowy „młotek” zrobiony z klocków LEGO Technics.

Fot. MOCpages.com
Fot. MOCpages.com

Poniżej możecie zobaczyć, jak krok po kroku powstawał ten niezwykły statek.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.