Zobacz, jak rękawica tłumaczy język migowy na tekst [wideo]

Ogrom bezużytecznych aplikacji w Android Markecie każe wątpić, czy inteligentne telefony są potrzebne. Texting Glove udowadnia, że smartfony mogą naprawdę pomóc osobom głuchoniemym.

Fot. Deanna Wardin, Flickr.com, CC license
Fot. Deanna Wardin, Flickr.com, CC license
Maciek Kurek

Ogrom bezużytecznych aplikacji w Android Markecie każe wątpić, czy inteligentne telefony są potrzebne. Texting Glove udowadnia, że smartfony mogą naprawdę pomóc osobom głuchoniemym.

Przyzwyczailiśmy się, że nowoczesne telefony ułatwiają codzienne życie ludziom. Rzadko pamięta się o tym, że większość funkcji służy osobom pełnosprawnym, nie mającym kłopotów z komunikacją. To rozwiązanie przychodzi z pomocą ludziom głuchoniemym i ułatwia im komunikację z osobami, które nie znają języka migowego.

Texting Glove stworzyli Oleg Imanilov, Tomer Daniel oraz Zvika Markfeld. Rękawica jest naszpikowana elektroniką i potrafi przekładać język migowy na tekst, współpracuje z telefonami działającymi pod systemem Android.

Ruchy dłoni są odczytywane dzięki wbudowanemu żyroskopowi i akcelerometrowi. Impulsy z rękawicy i sensorów rozmieszczonych na palcach są przekazywane do smartfona dzięki płytce ADK Board działającej na platformie Arduino.

Projekt wciąż jest w fazie testów i nie wiadomo, jak poradzi sobie z szybkim miganiem lub używaniem gestów oznaczających całe słowa, a nie pojedyncze litery. Na filmie poniżej możecie zobaczyć, jak działa Texting Glove.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.