10 najbrzydszych zwierząt świata i ich supermoce

10 najbrzydszych zwierząt świata i ich supermoce
Olga Drenda

24.10.2013 09:00, aktual.: 13.01.2022 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brzydki zwierz też człowiek. Nawet te najbardziej paskudne dadzą się lubić, a niektóre - może dla wyrównania braków w urodzie - mają supermoce, których ludzie mogą im pozazdrościć.

Golec

Obraz

Nie odczuwa bólu, jest odporny na raka i żyje - imponująco jak na gryzonia - aż 28 lat. Ale coś za coś: jest brzydki (choć sam o tym nie wie, bo nie widzi) i zjada swoje bobki.

Żaba purpurowa

Obraz

Gwiazdonos

Obraz

Wielofunkcyjny nochal gwiazdonosa służy mu jako narząd dotyku, ale też jako superszybkie narzędzie do chwytania larw i dżdżownic, którymi się odżywia. Nieurodziwą fizjonomię rekompensuje sobie wyjątkową szybkością - to najsprawniejszy łowca na Ziemi, który potrafi schwytać i skonsumować ofiarę w 1/5 sekundy.

[h3][photo position="inside"]12686[/photo]Atretochoana eiselti

Mało apetyczny, żyjący w Brazylii beznogi płaz Atretochoana eiselti został odkryty w naturalnym środowisku niedawno (wcześniej był znany jedynie z okazów muzealnych). Oczywiście błyskawicznie zrobił furorę w Internecie - zgadnijcie dlaczego.

Obraz

Ogcocephalus darwini

Obraz

Żółw matamata

Obraz
Obraz

Świnia morska

Obraz

Świnia morska (nie mylić ze świnką) to rodzaj strzykwy mieszkającej w głębinach oceanów. Wygląda jak skrzyżowanie balonika z Cthulhu.

Rekin goblin

Obraz

Nazwa "rekin chochlik" nie zapowiada fizjonomii rodem z horroru (czasami używana "rekin goblin" już prędzej). Ten rzadki i słabo przebadany gatunek zamieszkuje wody w okolicach Japonii.

Obraz

Skorpenowate

Obraz

Nie tylko "urodziwe", ale też jadowite - ryby z rodziny skorpenowatych niespecjalnie dają się lubić. Choć szkaradnica, która w pełni zasłużyła na swoje miano, jest od dawna ulubienicą akwarystów. Oprócz toksycznego jadu skorpenowate mają supermoce - zdolność mimetyzmu sprawia, że świetnie kamuflują się w otoczeniu.

Obraz

Nietoperz centurio senex

Obraz

Centurio senex, czyli nietoperz pomarszczony, to buldog wśród nietoperzy. Ten przystojniak mieszka w Ameryce Środkowej, waży jedynie 17 g i żywi się owocami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)