10 najciekawszych koszów na śmieci

10 najciekawszych koszów na śmieci

R2D2 na śmieci
R2D2 na śmieci
Grzegorz Nowak
07.02.2011 20:00

Kosz na śmieci dla geeka? Czemu nie! Mamy dla was zestawienie 10 najciekawszych pojemników na odpady, które sprawią że wyrzucanie śmieci przestanie być tylko uciążliwym obowiązkiem.

Kosz na śmieci przypominający... śmieci

Kosz przypominający pomięty papier
Kosz przypominający pomięty papier

Zaprojektowany przez Johna Bauera kosz wygląda dokładnie tak, jak jego zawartość - pomięte kartki papieru. Dzięki pomysłowemu wykonaniu i eleganckiemu wyglądowi świetnie sprawowałby się jako część wystroju biura. Wyprodukowany z plastiku w trzech różnych kolorach (białym, czerwonym i czarnym) dostępny jest w cenie 60,00 dolarów.

Kosz dostępny w trzech kolorach
Kosz dostępny w trzech kolorach

Kosz i piłka do nogi w jednym

Kosz-piłka nożna
Kosz-piłka nożna

Ten projekt zrodził się w głowie południowokoreańskiego konstruktora Hwajin Junga. Otwierana piłka do nogi jest jednocześnie pojemnikiem na odpady. Zrobiona z tworzywa sztucznego i gumy spokojnie może posłużyć za prawdziwą piłkę (średnica 35cm) albo część wystroju biura, lub mieszkania.

TrashBall
TrashBall

Kosz na energię słoneczną

Big Belly Solar - ekologiczny kosz
Big Belly Solar - ekologiczny kosz

BigBelly Solar to napakowany elektroniką kosz na śmieci, na który możecie się natknąć w Filadelfii. Może pomieścić tyle odpadów ile zmieściłoby się w pięciu tradycyjnych koszach dzięki wbudowanemu kompaktorowi. Dodatkowo, gdy kosz jest napełniony informuje o tym ekipy sprzątające, więc na bieżąco można monitorować wszystkie pojemniki za pomocą komputera. Kosz jest w 100% ekologiczny, gdyż całą energię potrzebną do obsługi elektroniki pozyskuje dzięki panelom słonecznym.

Official BigBelly Solar Overview - Solar Powered Trash Compactor

Robot zbierający śmieci

DustCart Robot
DustCart Robot

Ten robot został skonstruowany we Włoszech w ramach projektu oczyszczania miast wartego prawie 4 miliony dolarów. DustCar Robot jest tak naprawdę samojezdnym koszem na śmieci, który odbiera odpady od mieszkańców miasta. Wystarczy zadzwonić a robotyczna śmieciarka przyjedzie pod drzwi. Jak działa nowoczesne zarządzanie odpadami w praktyce mieli okazję przekonać się mieszkańcy miasteczka Peccioli w Toskanii (relacja na filmie poniżej).

DustCart Robot in Peccioli

R2D2 na śmieci

R2D2 na śmieci
R2D2 na śmieci

Biedny, stary R2D2 został zdegradowany do poziomu pojemnika na odpady. Być może to ujma na robocim honorze, ale jednocześnie prawdziwa gratka dla geeków i fanów Gwiezdnych Wojen. Kosz w kształcie sympatycznego robota można kupić za 99,00 dolarów.

R2D2 w wersji na śmieci
R2D2 w wersji na śmieci

Antyterrorystyczny kosz na śmieci

Kosz odporny na wybuch bomby
Kosz odporny na wybuch bomby

Terroryści już nie raz wykorzystywali pojemniki na odpady jako miejsca w których umieszczano ładunki wybuchowe. Stąd też pomysł na kosz, który mógłby wytrzymać wybuch i zminimalizować szkody wywołane eksplozją. Prócz niezwykłej wytrzymałości kosz ma być też funkcjonalny - duży panel LCD umożliwia mieszkańcom dostęp do wiadomości i informacji dla podróżujących.

Kosz na śmieci i instrument muzyczny w jednym

Muzyczny kosz
Muzyczny kosz

Ten kosz zaprojektowany został przez Dominica Wilcoxa i prócz pojemnika na odpady służy jako instrument muzyczny. Po naciśnięciu dźwigni otwierającej klapę, metalowa kulka zjeżdża po schodkach zrobionych z ksylofonu wygrywając całą gamę. Niestety tego kosza nie można kupić, gdyż powstał tylko jeden egzemplarz w ramach akcji charytatywnej.

Elementy ksylofonu
Elementy ksylofonu

Xylophone Bin

Kosz z czujnikiem ruchu

Kosz z fotokomórką
Kosz z fotokomórką

Kosz przeznaczony dla ludzi wygodnych i stroniących od brudu. Klapa pojemnika otwiera się automatycznie, po zbliżeniu do czujnika (który wedle słów producenta reaguje w czasie 0,5 sekundy) i zamyka po odsunięciu. Mechanizm zasilany jest czterema bateriami AA, które powinny wystarczyć na 3-6 miesięcy. Kosz dostępny jest w różnych kształtach i rozmiarach i można je zobaczyć na stronie dystrybutora.

Automatic Trash bin,infra-red trash can,auto sensor bin,motion sensor bin,comontrade.cn

Samochodowy kosz na śmieci

Jednorazowy kosz na śmieci
Jednorazowy kosz na śmieci

Car-bag to proste rozwiązanie na utrzymanie czystości w twoim samochodzie. Jednorazowy pojemnik na śmieci można wygodnie umieścić w różnych miejscach auta. Pojemniki mogą być przydatne w czasie dłuższej podróży, szczególnie jeśli uczestniczą w niej dzieci. Więcej zastosowań car-bag znajdziecie na stronie producenta.

Pojemnik można zamocować w różnych miejscach
Pojemnik można zamocować w różnych miejscach

Kosz-zamrażarka

Koncept mrożącego kosza na śmieci
Koncept mrożącego kosza na śmieci

To kolejny koncept w naszym zestawieniu - tym razem pojemnik oprócz swojej podstawowej funkcji, mrozi wszelkie organiczne odpady do podanej temperatury. Zapobiega to szybkiemu rozkładowi śmieci i zwiększa czystość w kuchni oraz wokół samego kosza. Kosz jest przezroczysty, dzięki czemu od razu widać, kiedy się zapełni. Na futurystyczne rozwiązania tego typu trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Projekt kosza mrożącego
Projekt kosza mrożącego
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)