10 najczęściej piraconych seriali w 2013 roku

10 najczęściej piraconych seriali w 2013 roku

"Gra o tron"
"Gra o tron"
Źródło zdjęć: © HBO
Marta Wawrzyn
27.12.2013 11:45

TorrentFreak ogłosił coroczną listę seriali najchętniej ściąganych z sieci BitTorrent. Zwycięzca wielkim zaskoczeniem chyba nie jest (Walter White tym razem przegrał!), tak jest zaskoczeniem to, że istnieją produkcje, które więcej osób piraci niż ogląda w telewizji.

Twórcy "Gry o tron" wiosną mówili, że piractwo to też rodzaj komplementu, który bywa lepszy od Emmy – i lepiej, żeby się tego trzymali. Bo w tym roku dostali bardzo dużo komplementów, a i w kolejnym zapewne ich to czeka. Produkcja znów wygrała zestawienie najchętniej piraconych seriali roku. A oto cała dziesiątka.

  1. "Arrow"

Zielony Batman otwiera dziesiątkę. Średnio ściągało go w tym roku 2,2 mln internautów, a w amerykańskiej telewizji CW każdy odcinek oglądało 3,24 mln widzów.

Obraz

  1. "Vikings" ("Wikingowie")

Jeden z największych tegorocznych hitów serialowych musiał znaleźć się i na tej liście. W telewizji History bił rekordy – średnio oglądało go 6 mln widzów. Z kolei torrenty pobierało co tydzień 2,3 mln internautów.

Obraz

  1. "Homeland"

Na ósmym miejscu "Homeland", pierwszy z seriali chętniej ściąganych (2,4 mln) niż oglądanych w telewizji (2,38 mln).

Obraz

  1. "Suits" ("W garniturach")

2,6 mln internautów pobierało każdy odcinek serialu o prawnikach w garniturach. W telewizji oglądało go 3,52 mln Amerykanów.

Obraz

  1. "How I Met Your Mother" ("Jak poznałem waszą matkę")

Komedia ogólnodostępnej stacji CBS, co oznacza, że nie ma niespodzianki: 3 mln pobrań co tydzień to dużo, ale 9,4 mln widzów co tydzień to powód, dla którego serial jest produkowany od dziewięciu lat.

Obraz

  1. "Dexter"

Dextera Morgana co tydzień żegnało 3,1 mln piratów i 2,8 mln telewidzów.

Obraz

  1. "The Big Bang Theory" ("Teoria wielkiego podrywu")

Kolejne odcinki serialu o Sheldonie i jego kolegach ściągało w tym roku 3,4 mln internautów. Ale to w TV sitcom bije prawdziwe rekordy – 20,44 mln widzów w czasach, kiedy stacje telewizyjne narzekają na spadającą oglądalność, to naprawdę duży wyczyn.

Obraz

  1. "The Walking Dead" ("Żywe trupy")

Hit w TV (16,11 mln), hit wśród piratów (3,6 mln). "The Walking Dead" miało dobry rok, a wraz z nim dobry rok miała malutka do niedawna kablówka AMC, która serial emituje. Co ciekawe, TorrentFreak pisze, że serial o zombiakach masowo jest piracony również w USA, gdzie przecież jest legalnie dostępny (jeśli mamy kablówkę, oczywiście).

Obraz

  1. "Breaking Bad"

Walter White w tym roku rządził umysłami widzów i krytyków, ale od piratów dostał zaledwie drugie miejsce. Średnio "Breaking Bad" ściągało w tym roku 4,2 mln internautów. W telewizji bił większe rekordy – 10,28 widzów co tydzień to dla serialu, którego na początku nie oglądał prawie nikt, bardzo duży sukces.

Obraz

  1. "Game of Thrones" ("Gra o tron")

Król może być tylko jeden: "Gra o tron". 5,9 mln pobrań co tydzień i tylko 5,5 mln telewidzów śledzących każdy odcinek. Wiem, że nudne jest powtarzanie tego po raz kolejny, ale HBO zdecydowanie powinno znaleźć lepszy sposób na dystrybucję serialu przez Internet niż obecny. Sprzedawanie dostępu do HBO GO tylko i wyłącznie w pakiecie z drogą kablówką w czasach, kiedy fani seriali coraz częściej obywają się bez telewizorów, nie jest najlepszym pomysłem.

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)