10 najczęściej piratowanych seriali 2011 roku

10 najczęściej piratowanych seriali 2011 roku

Sean Bean na zdjęciu promującym
Sean Bean na zdjęciu promującym
Michał Michał Wilmowski
26.12.2011 16:37, aktualizacja: 14.01.2022 11:33

Jak co roku TorrentFreak – oprócz rankingu filmów najpopularniejszych wśród piratów – wypuścił też zestawienie najczęściej ściąganych programów telewizyjnych. Które z popularnych seriali znalazły się w zestawieniu?

Jak co roku TorrentFreak – oprócz rankingu filmów najpopularniejszych wśród piratów – wypuścił też zestawienie najczęściej ściąganych programów telewizyjnych. Które z popularnych seriali znalazły się w zestawieniu?

Łukasz pisał o filmach, a teraz czas na coraz modniejszą rozrywkę wśród piratów i nie tylko. Seriale. Po zakończeniu "Lost" trochę zmieniła się lista najczęściej pobieranych produkcji. Zmieniły się też nieco liczby. Każdy odcinek zeszłorocznego zwycięzcy – czyli właśnie "Zagubionych" - był ściągany średnio 5,9 mln razy. W tym roku numer 1 miał już "tylko" 3,6 mln pobrań na odcinek.

Oczywiście nie znaczy to, że ludzie mniej chętnie szukają seriali w Sieci. Jak słusznie zauważył Łukasz, zaczyna się po prostu zmieniać model piractwa. Internauci z torrentów przerzucają się na bezpieczniejsze serwisy hostingowe albo po prostu oglądają odcinki online. W USA można to już robić legalnie, dzięki takim serwisom jak Hulu czy Netflix.

Torrenty powoli stają się przeszłością. Zanim jednak je pogrzebiemy, zobaczmy, które seriale cieszyły się na nich największą popularnością w 2011 roku.

10. "Breaking Bad"

Mój ulubiony serial otwiera w tym roku zestawienie. Każdy jego odcinek w tym roku pobrano średnio 1,73 mln razy. W USA średnio oglądało go 2,58 mln osób. To bardzo dobry wynik jak na serial, który mimo wszystko nie jest dla każdego.

Nie dziwię się jednak, że to właśnie 4. sezon został doceniony (również przez krytyków) – obok świetnych bohaterów pierwszoplanowych miał on nieprawdopodobnego bohatera drugiego planu, Gusa (Giancarlo Esposito).

  1. "True Blood""Czysta krew" to już nie to samo co kiedyś pod względem fabuły, ale wciąż jest dużo seksu, przemocy i czarnego humoru, czyli wszystkiego, co widzowie lubią najbardziej. Serial w tym roku pobierało średnio 1,85 mln osób, a jeszcze więcej, bo 5,53 mln oglądało go w amerykańskiej telewizji HBO.8. "Terra Nova"Nowe dzieło Stevena Spielberga przez krytyków określone jako kit, przez widownię raczej lubiane, choć też nie do szaleństwa. Zmagania ludzi przyszłości z dinozaurami i innymi niebezpieczeństwami w amerykańskiej telewizji FOX średnio oglądało 9,22 mln osób, a z Sieci pobierało średnio 1,91 mln.7. "The Walking Dead"

2011 rok to rok zombie. "The Walking Dead", serial na podstawie popularnego komiksu o tym samym tytule, w amerykańskiej telewizji AMC oglądało średnio 7,26 mln widzów, a z Internetu ściągało 2,06 mln.

6. "Glee"

Niezwykle popularny serial muzyczny dla młodzieży (i nie tylko) to jeden z największych hitów amerykańskiej telewizji FOX. Każdy odcinek w tym roku śledziło w USA 9,21 mln widzów, a w Internecie było średnio 2,2 mln pobrań. I nic dziwnego, w końcu kto nie lubi musicali?

5. "How I Met Your Mother"

Serial o piątce przyjaciół z Nowego Jorku, który wielu kojarzy się z kultowymi "Przyjaciółmi", to jedna z najpopularniejszych obecnie amerykańskich komedii. W telewizji losy Barneya, Teda i reszty śledzi co tydzień 12,22 mln osób, a w Internecie ma on średnio 2,41 mln pobrań.

  1. "Dr House"Mimo że "Dr House" nie jest już tak chwalony jak kiedyś, co więcej, myśli się już o jego zakończeniu, widzowie z całego świata wciąż go uwielbiają. W USA każdy odcinek ogląda średnio 9,78 mln widzów (co jest słabym wynikiem w porównaniu z poprzednimi sezonami), z Sieci średnio ściąga "House'a" 2,76 mln osób. Całkiem nieźle jak na weterana.3. "The Big Bang Theory"

Jeśli jeszcze nie oglądacie "The Big Bang Theory" (tego, kto to nazwał w Polsce "Teorią wielkiego podrywu", powinno się rzucić Sheldonowi na pożarcie), czas zacząć. Dla mnie to najzabawniejsza obecnie komedia – może dlatego, że tam się śmieją z takich jak ja. Przynajmniej teoretycznie.

Ale nie tylko ja tak uważam: 3,09 mln pobrań w Internecie i 15,98 mln widzów co tydzień w USA mówi samo za siebie.

2. "Gra o tron"

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć najlepszej w tym roku serialowej nowości. "Grę o tron", czyli ekranizację sagi G. R. R. Martina, zrobioną przez telewizję HBO piraci naprawdę kochają (średnio 3,4 mln pobrań), bardziej nawet niż widzowie w USA (3,04 mln widzów).

1. "Dexter"

Kolejny weteran, który podobno nie miał najlepszego sezonu (mówię "podobno", bo nie widziałem, ale czytałem trochę recenzji), wygrywa w tym roku ranking piratów. Każdy odcinek ściąga średnio 3,62 mln internautów – czyli więcej niż serial ma widzów w USA (2,19 mln).

Ciekaw jestem, jak ten ranking będzie wyglądał za rok. I nie tyle mam na myśli to, jakie seriale w nim będą, co jakie będą liczby. Widać wyraźnie, że popularność torrentów spada. Korzystają z nich już przede wszystkim początkujący piraci i mieszkańcy krajów, w których nikt kompletnie się nie przejmuje prawami autorskimi.

Mieszkańcy USA, Australii czy państw europejskich szukają nowych sposobów na obejrzenie ulubionych programów i filmów. Coraz więcej osób gotowych jest za nie zapłacić – tylko z jakiegoś powodu oferty stacji telewizyjnych (również te w Internecie) za nimi wciąż nie nadążają.

Źródło: TorrentFreak

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)