10 najlepszych gier na PlayStation Vita

10 najlepszych gier na PlayStation Vita

10 najlepszych gier na PlayStation Vita
Redakcja Gadżetomanii
23.11.2012 08:00

Przenośna konsolka firmy Sony po niemal roku obecności na rynku ma już całkiem bogatą kolekcję tytułów. Prezentujemy te, których nie wypada przegapić.

Przenośna konsolka firmy Sony po niemal roku obecności na rynku ma już całkiem bogatą kolekcję tytułów. Prezentujemy te, których nie wypada przegapić.

  1. LittleBigPlanet

Jeśli myślicie, że skakanie i rozwiązywanie zagadek jest dla dzieci, posiedźcie chwilę w edytorze i zbudujcie własny poziom. To łatwe, a satysfakcja jest duża. Tym bardziej, że Vitą można robić fotki, a potem wykorzystać je przy projektowaniu swoich tektur i naklejek. Mała rzecz, a cieszy.

  1. Mortal Kombat

Fajnie połączono tu klasykę z nowoczesnością: obiekty i postaci są oczywiście trójwymiarowe, ale walka odbywa się w dwóch wymiarach, jak w pierwszych odsłonach serii. Są zarówno stare dobre fatality (niezwykle brutalne wykończenia, które stosuje się już po opróżnieniu paska energii przeciwnika), jak i nowe ciosy X-Ray. Jeśli pamiętacie stare części, z przyjemnością powitacie dobrych znajomych, na przykład Raidena, Scorpiona czy Johny'ego Cage'a. W sumie ponad 30 postaci, w tym goście: Kratos z serii God of War i znany bohater horrorów, Freddy Krueger.

  1. Shin Megami Tensei: Persona 4 – The Golden

[solr id="gadzetomania-pl-328177" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://gadzetomania.pl/4431,tipsy-kody-triki-cheaty-oszukiwanie-w-grach-wczoraj-i-dzis" _mphoto="001-kody-328177-135x84-53693c9f6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4690[/block]

Erpeg w japońskim stylu zapewnia ponad 60 godzin grania. Nawet jeśli nie lubimy tego specyficznego gatunku, warto spróbować, bo to jeden z najciekawszych jego przedstawicieli, nie tylko na konsole przenośne. Tytuł oczarował japońskich i amerykańskich graczy, na europejską premierę trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni.

  1. Metal Gear Solid HD Collection

Paczuszka zapewnia długie godziny grania, i to dość różnorodnego. Na przykład w trójce trafiamy do dżungli, co ma oczywiście wpływ na gameplay. Jeśli nie lubicie chować się w krzakach, możecie sobie nie poradzić.

  1. Tales from Space: Mutant Blobs Attack

Dorzućcie do tego potężną dawkę humoru oraz komiksową grafikę i... macie przepis na hit.

  1. Uncharted: Złota Otchłań

Tym razem nieco młodszy niż dotychczas Nathan trafia do Panamy i... co tam się nie dzieje. Najwięcej jest chyba strzelania, ale nie brakuje chwil spokojniejszej eksploracji. Jak każda odsłona serii Złota Otchłań jest świetnie wyreżyserowana. Nie ma momentów nudnych. Są tylko, czasami, niezbędne momenty oddechu.

  1. Zero Escape: Virtue's Last Reward

Poza rozwiązywaniem łamigłówek trzeba też podejmować moralne wybory. To, czy zdecydujemy się na współpracę z daną postacią czy może ją zdradzimy, ma wpływ na rozwój wydarzeń i doprowadzi nas do jednego z kilku dostępnych zakończeń.

  1. Lumines: Electronic Symphony

W wersji na VITĘ dodatkowo pojawiają się jeszcze awatary, które używają swoich specjalnych zdolności, by pomóc nam osiągnąć cel. A wszystko to dzieje się w rytm świetnej muzyki, między innymi The Chemical Brothers.

  1. Super Stardust Delta

Cieszą detale. Gdy potrząśniemy konsolką, odpalamy mocną bombę. Siłę ataku da się kontrolować, miziając odpowiednio tylny panel dotykowy. Czeka masa rozmaitych broni.

A poza tym: jak ta gra wygląda...

  1. Rayman Origins

Jeśli myślicie, że rozgrywka polegająca na pędzeniu w prawo, zbieraniu bonusów i skakaniu przeciwnikom na głowy jest nudna, to znaczy że... cóż, prawdopodobnie nie graliście jeszcze w Rayman Origins. Bohaterowie zdobywają nowe umiejętności (choćby rewelacyjne zmniejszanie), czekają etapy podwodne czy takie, w których dosiadamy wielkiego komara... Dzieje się mnóstwo!

[solr id="gadzetomania-pl-315980" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://gadzetomania.pl/4493,playstation-2-krolowa-konsol" _mphoto="001-ps2-scr-315980-270x1-0fbf605.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4691[/block]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)