10 największych serwisów społecznościowych na świecie

ludzie-tłum
ludzie-tłum
Łukasz Jasiński

04.06.2009 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością kiedyś zastanawialiście się, przy okazji informacji o tym jak Nasza-Klasa bije kolejne miliony w liczbie użytkowników, jaki serwis na świecie skupia ich najwięcej. Może Facebook? Może MySpace? Zobaczcie sami, poniżej zestawienie 10 światowych gigantów.

Z pewnością kiedyś zastanawialiście się, przy okazji informacji o tym jak Nasza-Klasa bije kolejne miliony w liczbie użytkowników, jaki serwis na świecie skupia ich najwięcej. Może Facebook? Może MySpace? Zobaczcie sami, poniżej zestawienie 10 światowych gigantów.

  1. Flixster 63 000 000 użytkowników

Serwis skupia miłośników filmów. Jak się pewnie domyślacie można oceniać filmy i pisać własne recenzje, oprócz tego porównywać swój gust z innymi użytkownikami czy przyjaciółmi. Serwis umożliwia również za darmo oglądanie filmów online. Co ciekawe przy serwisie pracuje jedynie 23 pracowników.

  1. Orkut 67 000 000 użytkowników

Serwis społecznościowy należący do Google. Nie zdobył większej popularności wśród innych krajów niż Brazylia i Indie, a z racji że są to państwa o dość sporej liczbie ludności liczba zarejestrowanych użytkowników nie powinna dziwić. Jest to typowa społecznościówka, której celem jest poznawanie przyjaciół w sieci.

  1. Tagged 70 000 000 użytkowników

Serwis pierwotnie przeznaczony dla studentów i uczniów szkół średnich, jednak dostępny jest w tej chwili dla każdego chętnego internauty. Tak jak i w innych tego typu serwisach możemy dodawać zdjęcia, oglądać filmy, wysyłać wiadomości, dawać prezenty innym użytkownikom etc. Serwis od początku istnienia należy do założycieli.

  1. Hi5 80 000 000 użytkowników

Jedna z najpopularniejszych stron w Internecie, a zarazem społecznościówka podobna funkcjonalnością do MySpace (umożliwia dodanie odtwarzacza muzyki do swojego profilu). Popularność zdobyła w Indiach, Portugalii, Mongolii, Tajlandii, Rumunii, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

  1. Friendster 90 000 000 użytkowników

Kiedyś bardzo popularna społecznościówka w USA i Europie Zachodniej, obecnie furorę robi w południowo-wschodniej Azji (Filipiny, Malezja, Singapur, Chiny). Z serwisu może skorzystać około 70% ludzi na świecie, dzięki wielu wersjom językowym, a także wsparciu czcionek azjatyckich.

  1. Habbo 117 000 000 użytkowników

Serwis przeznaczony dla nastolatków dostępny w wielu wersjach językowych (i zarazem pod różnymi domenami). Zabawa w wirtualny hotel, tworzenie avatarów, gry, chat poznawanie przyjaciół może być bardzo atrakcyjna dla dzieci i nastolatków. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy serwis.

  1. Windows Live Spaces 120 000 000 użytkowników

Każdy chyba zna tę stronę, na której możemy prowadzić własnego bloga, dzielić się zdjęciami, poznawać przyjaciół etc. Ta imponująca liczba użytkowników jest z pewnością zasługą systemu operacyjnego Windows

  1. Facebook 200 000 000 użytkowników

Serwis społecznościowy, który chyba każdy internauta na świecie kojarzy i zna i może choć raz był na jego głównej stronie. Co ciekawe do obsługi tak imponującej liczby kont potrzeba aż 700 pracowników. Facebook walczy w tej chwili o drugą pozycję z serwisem MySpace, który jest od niego starszy o rok. Serwis dostępny w imponującej liczbie języków.

  1. MySpace 260 000 000 użytkowników

Serwis zatrudnia 1600 osób i stara się zdominować rynek w wielu krajach na świecie. W Polsce się to nie udało i z powodu kryzysu gospodarczego zamknięto polski oddział MySpace. Przy tak dużych serwisach społecznościowych ciężko jest powiedzieć ile tak naprawdę kont jest aktywnych, a ile z nich to konta służące do rozsyłania spamu.

  1. QQ 350 000 000 użytkowników

Może niektórych zaskoczyło miejsce pierwsze, ale jednak tu znajduje się chiński serwis skupiający aż 350 mln użytkowników. Co ciekawe przy założeniu, że wszyscy Chińczycy mający dostęp do Internetu mają tam konto brakuje jeszcze kilkudziesięciu milionów do tej imponującej liczby. Pokazuje to chyba jednoznacznie, że takie serwisy jak Facebook czy MySpace, o których słyszymy każdego dnia nie mają żadnych szans na rynku azjatyckim z tym gigantem.

Jak widać nasze zestawienie otwiera serwis mający ponad 60 milionów użytkowników (więcej niż mieszkańców Polski). Nasz największy rodzimy serwis - Nasza-Klasa zajmie miejsce z pewnością w pierwszej dwusetce na świecie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)