10 niesamowitych momentów uchwyconych przez Google Street View

plonacy-dom
plonacy-dom
Paweł Cebula

10.04.2009 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Street View uchodzi za bardzo wszędobylską usługę. Każdy z nas słyszał już, że wiele osób wyraża swoje niezadowolenie z faktu fotografowania domów, ulic i innych miejsc, których moglibyśmy sobie nie życzyć. Mimo to, przez okres czasu funkcjonowania tej usługi nazbierała się spora lista całkiem ciekawych ujęć uchwyconych przez Google Street View.

Google Street View uchodzi za bardzo wszędobylską usługę. Każdy z nas słyszał już, że wiele osób wyraża swoje niezadowolenie z faktu fotografowania domów, ulic i innych miejsc, których moglibyśmy sobie nie życzyć. Mimo to, przez okres czasu funkcjonowania tej usługi nazbierała się spora lista całkiem ciekawych ujęć uchwyconych przez Google Street View.

  1. Dobijanie targuMiało być tylko ujęcie typowej ulicy znajdującej się w południowej części Chicago. Samochód Google z zamontowaną baterią zdołał uchwycić moment w którym dochodziło do niecodziennej transakcji. Kierowca sedana podjechał w celu dokonania zakupu narkotyków. Street View Car uchwycił zarówno moment podjeżdżania samochodu, jak i samej transakcji. Na zdjęciach widoczne są nawet numery rejestracyjne samochodu. Swoją drogą mocno absurdalna sytuacja - \zainteresowani\ nie zauważają samochodu z charakterystyczną baterią na dachu? Prawdziwi profesjonaliści.
  2. Pier(w)si w sieci dzięki Googlephoto position=\inside\109672/photoA to już sytuacja z przedmieść Illinois - dziewczyna zauważyła (w przeciwieństwie do dealera i klienta) samochód z aparatem i postanowiła zrobić sobie pamiątkę pokazując swoje piersi. Przez pewien okres czasu zdjęcie to wzbudzało ogromne zainteresowanie wśród wielu osób, jednak niewiele później zniknęło z map. Ciekawy sposób na zyskanie popularności w sieci.
  3. **Na gorącym uczynku?**photo position=\inside\109673/photoI ponownie nasze ulubione przedmieścia Chicago. To również dobrze znane ujęcie, które prezentuje \zabawę\ dwóch chłopców - jeden celuje w kierunku drugiego czymś co przypomina kształtem pistolet. Zdjęcie również bardzo szybko zostało usunięte z bazy Google, nie wiadomo tylko na czyją prośbę.
  4. Bójkaphoto position=\inside\109674/photoCzasami niektórym osobom puszczają nerwy i dochodzi do rękoczynów. Tego typu sytuacje również bezlitośnie są wychwytywane przez Google Street View. W tym wypadku mamy do czynienia z prawdziwą historią dwóch mężczyzn. Na zdjęciach uwzględniono wszytko - włącznie z twarzami samych mężczyzn, którzy uczestniczyli w bójce. Gdzieś nawet czytałem, że podobno cała ta sprawa miała swój finał w sądzie.
  5. Rowerowy FAILphoto position=\inside\109675/photoAh. Sport to zdrowie, prawda? No niestety nie zawsze. Okazuje się, że jazda na rowerze może zakończyć się dość bolesnym upadkiem nawet na prostej drodze. Spektakularny upadek w czterech ujęciach zasponsorował VAN Google.
  6. Smutny los jelonka Bambiphoto position=\inside\109676/photoTu już kończą się żarty. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak potoczyły się losy znanego i sympatycznego jelonka Bambi, to na powyższych zdjęciach możecie zobaczyć, że zakończył on swój żywot pod kołami samochodu. W tym momencie macie okazje zaobserwować, jak nowoczesna technologia bywa zabójcza - nawet dla bajkowych postaci.
  7. Długa droga do domuphoto position=\inside\109677/photoJak tu nie wierzyć, że Google kontroluje nas na każdym kroku? Patrząc na powyższe zdjęcie można przyjąć wiele scenariuszy wydarzeń jakie mogły mieć wcześniej miejsce. Najbardziej prawdopodobny jest jednak taki, że mężczyzna ten wracał do domu z mocno zakrapianej imprezy - droga była wyjątkowo długa, a trawnik wyglądał bardzo wygodnie. Efekt widoczny na zdjęciu.
  8. Oświadczyny 2.0Śmiało można powiedzieć, że są to jedne z najbardziej znanych i nietypowych oświadczyn jakie można zobaczyć w Internecie. Można się oświadczyć w domowym zaciszu, pośród znajomych, a także na oczach wszystkich Internautów. Pozostaje pytanie, czy duża kreatywność została nagrodzona?
  9. Facet z karabinemphoto position=\inside\109678/photoStany Zjednoczone słyną z dość liberalnego podejścia do posiadania broni przez przeciętnego obywatela. Trzeba jednak przyznać, że na wielu osobach to zdjęcie zrobiło dość duże wrażenie w końcu nieczęsto zdarza się, że po ulicach jakiegokolwiek miasta beztrosko chadza mężczyzna trzymający w rękach karabin.
  10. Przelatujący ptakphoto position=\inside\109679/photoA to jedno z niewielu ciekawych ujęć pochodzących z europy - a dokładniej z Francji. Jednemu z samochodów Google, w wąskich uliczkach, poza samochodami i pieszymi udało się również uchwycić... przelatującego ptaka.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)