10 obciachowych starych reklam komputerowych [wideo]

10 obciachowych starych reklam komputerowych [wideo]

Cud techniki sprzed lat (Fot. Flickr/TehBoris/Lic. CC by-sa)
Cud techniki sprzed lat (Fot. Flickr/TehBoris/Lic. CC by-sa)
Łukasz Michalik
22.03.2011 10:03, aktualizacja: 14.01.2022 13:41

Rozwój branży IT oznacza nie tylko nowe komputery, serwisy czy metody transmisji danych. Postęp dotyczy również sposobu promowania nowinek. Dawne spoty wywołują dziś najwyżej ironiczny uśmiech. Zobacz technologiczne reklamy sprzed lat!

Pasja charyzmatycznego kaznodziei, pewność siebie diamentowego sprzedawcy Amwaya i choreografia, przy której Lady Gaga powinna pęknąć z zazdrości. Czy oglądając reklamę ze Steve'em ktokolwiek mógłby przełączyć kanał?

Reklama Pegasusa

Sądzisz, że XboX 360 i PS3 zapewniają dobrą rozrywkę? Tak myśleć mogą jedynie ci nieszczęśnicy, którzy nigdy nie trzymali w swoich rękach pada od Pegasusa ;).

Contra, Super Mario Bros czy Adventure Island to tytuły, którym grywalności mógłby pozazdrościć niejeden współczesny konsolowy przebój. Z dzisiejszej perspektywy intrygująco wygląda proponowany model zabawy z Pegasusem – odświętnie ubrana rodzina w pełnym skupieniu siedząca przed telewizorem.

Steve Ballmer Sells Windows XP

Mijają lata, a Steve Ballmer nie traci ani odrobiny swojego entuzjazmu. Tym razem terroryzuje widzów zaletami Windowsa XP. Ciekawe, że mimo szesnastu lat dzielących Windows 1.0 i XP cena nie uległa zmianie.

IBM Computer commercial 1986

Znany komik w najgorszych snach nie mógł przypuszczać, w jaki sposób jego wizerunek zostanie wykorzystany w reklamie.

Twórcy spotu mieli zapewne inny pomysł, ale niestety – wyszło tak jak wyszło. Reklamując starego peceta, Charlie Chaplin zjada swoim tyłkiem ogromną stertę papierów ;).

Commodore

W reklamie z 1984 roku firma Commodore postanowiła porównać swój flagowy model z pecetem i Macintoshem. Obrazowe przedstawienie różnic w cenie sprzętu wydaje się całkiem przekonujące.

Zagadką pozostanie jednak przyczyna, dla której twórcy reklamy postanowili uraczyć widzów przenikliwą, melancholijną muzyką.

1984 Apple Computer Commercial

Firma spod znaku nagryzionego jabłka od zawsze gustowała w reklamie porównawczej. W spocie z 1984 roku kwestią decydującą o przewadze Macintosha była ściana dyskietek z oprogramowaniem ;).

W latach 80. Apple miał też swoją korporacyjną piosenkę - przeróbkę znanego w tamtych czasach hitu:

Tech : We Are Apple (Leading The Way)

Silly MS-DOS 5 Promo Video

Gdyby jakikolwiek użytkownik peceta miał w latach 80. wątpliwości, czy warto zainteresować się MS-DOS-em 5.0, powinien był obejrzeć tę reklamę.

Nudni marketingowcy skupiają się zwykle na krótkim, treściwym przekazie. Specjaliści z Microsoftu z pewnością nie należeli do tej grupy. O nowym systemie można przecież śpiewać. Przez całe 5 minut...

Ile emocji może wywoływać zwykły modem? W połowie lat 90. całkiem sporo – poznajcie człowieka, dla którego modem to z pewnością coś więcej niż kawałek drukowanej płytki. ;)

Bill Gates And Steve Ballmer Commercial.wmv

Niektórzy miliarderzy mają do siebie spory dystans. Po raz kolejny nieznający zażenowania Steve Ballmer, tym razem w towarzystwie swojego kolegi Billa.

Po latach, wykorzystując przy okazji motyw z komedii "Odlotowy duet", nakręcono kontynuację tego viralu.

Bill Gates & Steve Ballmer Night at the Roxbury theme

A wszystko zaczęło się od starej reklamy Volkswagena ;).

Atari commercial

Oglądając stare reklamy, można odnieść wrażenie, że czynnikiem ograniczającym przed laty przyjemność płynącą z elektronicznej rozrywki były niewielkie ekrany telewizorów i monitorów. To nieprawda!

Nowatorskie podejście do tematu zaprezentowała ponad 30 lat temu firma Atari. Większe telewizory? Wyprzedzające swoją epokę projektory? Wyświetlanie obrazu bezpośrednio na siatkówce oka? Nic z tego. Rozwiązanie jest banalne – wystarczy wetknąć wtyczkę w piasek ;).

Bill Gates And Steve Ballmer Commercial.wmv

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)