10 projektów, których autorzy zebrali znacznie więcej pieniędzy niż chcieli

10 projektów, których autorzy zebrali znacznie więcej pieniędzy niż chcieli03.05.2012 00:40
10 projektów, których autorzy zebrali znacznie więcej pieniędzy niż chcieli
Marek Maruszczak

Rozwój technologii i prawa rynkowe, które zaczęły nim rządzić działają w dwie strony. Z jednej, w dużej mierze wyeliminowały z runku małych graczy, których często nowatorskie projekty nie są w stanie wytrzymać konkurencji z wielkimi korporacjami nastawionymi wyłącznie na zysk. Z drugiej dał im alternatywne możliwości zebrania środków na rozwój pomysłów.

Najbardziej udane proekty z Kickstartera 1

O Kicstarterze pisaliśmy już kilka razy. Ta internetowa platforma umożliwia niezależnym twórcom zbieranie funduszy, które umożliwią im realizację swoich pomysłów. Może to być gra komputerowa, startup, elektronicznych gadżet lub niemal dowolny inny cel.

Jedną z zasad rządzących Kickstarterem jest konieczność ustalenia kwoty, którą twórca projektu ma nadzieję zebrać. W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie 10 pomysłów, które tak bardzo spodobały się Internautom, że wpłacili na konta ich autorów kwoty znacznie przewyższające wszelkie oczekiwania.

Eyez

Okulary z wbudowaną kamerą to stary i wielokrotnie realizowany pomysł. Różnica pomiędzy Eyez, a większością podobnych urządzeń dostępnych na rynku, to bardziej elegancka forma i dodatkowa funkcjonalność w postaci modułu Wi-Fi. Eyez poza kamerą nagrywającą w rozdzielczości 720 p. posiada wbudowaną pamięć flash 8 GB i moduł Wi-Fi, który umożliwia przesyłanie filmów wprost do komputera lub urządzeń z systemami iOS oraz Android.

Pomysł jest ciekawy, a same okulary przyciągają nie tylko funkcjonalnością, ale również popularnym wyglądem przypominającym kultowe raybany, model wayfarer.

Chcieli zebrać: 55 000 dolarów

Zebrali: 343 415 dolarów

Pen Type-A

Przypuszczam, że zdarzyło Wam się kupić kiedyś jednorazowy długopis, który natychmiast stał się Waszym ulubionym przyborem do pisania. Na takiej właśnie miłości bazuje pomysł Pen Type-A. Niezwykle popularny i podobno bardzo wygodny długopis Pilot Hi-Tec-C wygląda niestety jak zwykła żelowa jednorazówka. Jej wygląd, wytrzymałość i funkcjonalność postanowiła poprawić para projektantów z małego biura w Nowym Jorku.

W ten sposób narodziła się obudowa Pen Type-A, który jest po prostu alternatywą dla plastikowej konstrukcji oryginalnego długopisu. Wykręcony wkład i końcówka z Hi-Tec-C umieszczana jest wewnątrz minimalistycznej, stalowej rurki oraz, również wykonanego z metalu pokrowca, który pełni dodatkowo funkcję linijki.

Chcieli zebrać: 2500 dolarów

Zebrali: 281 989 dolarów

Najbardziej udane projekty z Kickstartera 2Revolights

Czyli rewolucyjny system oświetlenia rowerowego. Rowerzyści, którzy nie korzystają z świateł są znacznie bardziej narażeni na wypadki drogowe. Nawet zwykłe światła nie są zresztą rozwiązaniem idealnym. Z myślą o bezpieczeństwie miłośników dwóch kółek powstał projekt Revolights. W uproszczeniu jest to zestaw dwóch obręczy montowanych na rowerowych kołach, które przy pomocy wbudowanych diod LED bardzo wyraźnie oznaczają położenie jednośladu.

Chcieli zebrać: 43 500 dolarów

Zebrali: 215 621 dolarów

Printrbot

Gorąco popieram domowe wykorzystanie drukarek 3D i sam planuję w przyszłości zakup jednej z nich. Darmowe oprogramowanie i serwisy, z których można pobierać gotowe wzory tylko utwierdzają mnie w tym zamiarze. Jak na razie problemy są dwa: po pierwsze cena, a po drugie dość skomplikowana konstrukcja modeli oferowanych do samodzielnego złożenia. Jeżeli drugi z problemów zostanie wyeliminowany to pierwszy również powinien z czasem zniknąć, bo znajdzie się więcej osób skłonnych nabyć mniej skomplikowane urządzenie. Z takiego założenia wyszli twórcy Printtbota, którego złożenie zajmuje podobno mniej niż godzinę.

Chcieli zebrać: 25 000 dolarów

Zebrali: 830 827 dolarów

Najbardziej udane projekty z Kickstartera 3Double Fine Adventure

W czasach gdy rynek gier opanowały gigantyczne korporacje wykupujące mniejszych graczy, unikatowe, realizowane w starym stylu projekty zdarzają się coraz rzadziej. Na ten nie za ciekawy stan rzeczy ma szansę wpłynąć Kicstarter.

Autor projektu zapowiedział, że stworzy klasyczną przygodówkę point&click, grę w stylu starych tytułów od Sierry i Lusac Arts. Jest na co czekać bo założyciel studia Double Fine był odpowiedzialny między innymi za produkcję gry Grim Fandango.

Chcieli zebrać: 400 000 dolarów

Zebrali: 3 336 371

CineSkates

Filmy nagrywane aparatami komórkowymi coraz częściej wygrywają różnego rodzaju konkursy. Dlaczego by więc nie skonstruować gadżetu, który nada im nieco więcej profesjonalizmu? W ten sposób powstały CineSkates. Zestaw oferowany na Kicstarterze zawiera statyw GorillaPod z kulkowymi łączeniami, specjalne kółka mocowane do jego nóżek i kilka innych gadżetów.

Chcieli zebrać: 20 000 dolarów

Zebrali: 486 518

Najbardziej udane projekty z Kickstartera 4Elevation dock

Czy w zalewie iPhone’owych gadżetów jest jeszcze miejsce na kolejną stację dokującą? Okazuje się, że tak. Elevation dock nie ma zupełnie żadnych dodatkowych funkcji. Jej jedynym celem jest sprawić, żeby wkładanie i wyjmowanie iPhone’a stało się czynnością łatwą i przyjemną. W tym celu zwiększono jej wagę w stosunku do innych stacji dokujących oraz poprawiono 30-pinowe złącze, tak aby łatwo wchodziło i wychodziło z iPhone’owego gniazda.

Chcieli zebrać: 75 000 dolarów

Zebrali: 1 464 706 dolarów

Hidden Radio & Bluetooth speaker

Kolejny gadżet bazujący na podobnym pomyśle co poprzednio opisywana stacja dokująca. Aby osiągnąć sukces trzeba wziąć istniejący już pomysł, w tym przypadku bezprzewodowy głośnik bluetooth i tak go zmodyfikować żeby forma była możliwie ładna i minimalistyczna, a obsługa banalnie prosta. Do uruchomienie tego urządzania konieczne jest jedynie podniesienie pokrywki.

Chcieli zebrać: 125 000 dolarów

Zebrali: 938 771dolarów

Najbardziej udane projekty z Kickstartera 5HuMn Wallet

Wraz z rozwojem zabezpieczeń ewoluują również sposoby ich łamania. Podobnie stało się z chipami RFID montowanymi w kartach kredytowych, a w niektórych państwach również w dowodach osobistych i prawach jazdy. HuMn Wallet jest minimalistycznym rozwiązaniem, które pozwala zapomnieć o strachu przed elektronicznymi złodziejami. Do środka nie włożymy co prawda bilonu, ale jako uchwyt do kart i banknotów sprawdza się świetnie.

Chcieli zebrać: 66 000 dolarów

Zebrali: 295 402 dolarów

Windowfarms

Gadżet przygotowany z myślą o mieszkańcach dużych ośrodków miejskich, którzy mimo niesprzyjającej lokalizacji chcieliby uprawiać przynajmniej część zjadanych przez siebie produktów.

Pierwsza wersja okiennych ogrodów była wykonana z plastikowych butelek. Jej złożenie było jednak na tyle skomplikowane, że trudno było przyciągnąć nowych użytkowników. Aby ułatwić korzystanie z gadżetu autorzy projektu musieli skorzystać z Kickstartera.

Chcieli zebrać: 50 000 dolarów

Zebrali: 257 307dolarów

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)