10 zabawek, które przerażają i zaskakują

10 zabawek, które przerażają i zaskakują

Chopped Lady
Chopped Lady
Paweł Piejko
08.01.2011 23:00

Zasadniczo zabawka, jak nazwa wskazuje, powinna służyć do zabawy. Cóż, nic bardziej mylnego. Oto przed Wami 10 zabawek, które w większości można było kupić w różnych krajach. Niektóre są przerażające, inne dziwaczne, a jeszcze inne po prostu zbijają z tropu. I wbrew pozorom, wcale nie wszystkie pochodzą z Azji.

Lalka, którą można karmić piersią

Bebe Gloton
Bebe Gloton
Bo nie musisz czekać, aż urosną ci piersi, zanim zaczniesz karmić piersią swoje dziecko!

Te słowa reklamujące lalkę hiszpańskiego producenta Barjuan mówią same za siebie. Kontrowersyjna lalka ma na imię Bebe Gloton i gdy ją "karmić", wydaje z siebie charakterystyczne dźwięki ssania. A w zestawie z zabawką jest też specjalny "stanik" do karmienia.

Rura dla domorosłej striptizerki

Taniec na rurze
Taniec na rurze

I znów przywołam słowa, które na potrzeby tej zabawki wymyślili marketingowcy:

Uwolnij seksownego kociaka, którego masz w sobie...

Nie inaczej, była to rurka służąca do domowego ćwiczenia tańca na rurze. I wszystko byłoby OK, gdyby sprzedawano to w sex-shopie. Ale nie, w 2006 roku prezentowana zabawka zagościła na półkach z zabawkami w brytyjskim Tesco.

Bóg Wszechmogący - action figure

God Almighty
God Almighty

Że Bóg jest superbohaterem to nie ulega wątpliwości. I tak też zapewne uznali twórcy tej figurki. A żeby poprzeć tę tezę, dołączyli w zestawie miniaturową replikę AK-47. Na pewno się przyda.

Kupisz swojemu dziecku zwłoki dziecka?

Lalki Deborah King
Lalki Deborah King

Realistyczne lalki przedstawiające niemowlęta to nie jest nic nadzwyczajnego, ale akurat ta jest niestety ZBYT realistyczna.

Otóż twórczyni tej zabawki, Deborah King, trochę za bardzo wzięła sobie do serca słowo "realistyczny" i tworzy lalki, które z uwagi na swoją nieruchomość przypominają ni mniej ni więcej, tylko zwłoki. Więcej na stronie http://www.reborn-baby.com/

Wariatka z setką kotów

Crazy Cat Lady
Crazy Cat Lady

Po świecie krąży pewnie wiele opowieści, które mają w sobie słowa: "Tam mieszka jedna stara wariatka, która hoduje setkę kotów". I właśnie taką wariatką pozwala się pobawić niniejszy zestaw. Producent nie zapomniał umieścić słów "action figure" - to tak gdyby ktoś miał wątpliwości. Wygląda na to, że można taką kupić za ok 10 dolców.

JA - action figure

Look alike
Look alike

Bóg jako action figure - to można zrozumieć, w końcu ma na koncie kilka niezłych numerów, jak np. rozstąpienie Morza Czerwonego. Ale w Japonii można nabyć figurkę, która będzie wyglądała tak jak dziecko, które ją otrzyma, czyli Look-alike Doll. Cóż... Japońska firma Grand Chariot oferowała jakiś czas temu, że za 208 dolarów przygotuje w miesiąc figurkę z nadesłanego zdjęcia.

Lalka z dodatkiem

Chick With Dick
Chick With Dick

Parę lat temu w Rosji media podniosły panikę, że oto w sklepach pojawiła się taka chińska lalka. No i co? Lalka, jak lalka ;)

Rosyjska ruletka dla dzieciaków

The Kaba Kick
The Kaba Kick

The Kaba Kick to bardzo niezwykły pistolet, rodem z Japonii. Generalnie służy do zabawy w rosyjską ruletkę, z tym, że oczywiście nie strzela prawdziwymi nabojami, a jedynie kawałkiem różowego plastiku. Chcielibyście, żeby Wasze dzieci w to pograły, prawda?

Poćwiartowane kobiece zwłoki

Chopped lady
Chopped lady

Tym razem mamy japoński "wynalazek". Oto zabawka, dzięki której można pobawić się okrwawionymi zwłokami. Niestety nie jestem pewien, czy faktycznie dało się to kupić i czy było kierowane do dzieci (tak sugerują niektóre serwisy).

Chopped Lady
Chopped Lady

Ogol dziecko!

Shave the baby
Shave the baby

Jedna z najdziwniejszych zabawek rodem z Azji (z Chin lub Japonii) i też trudno powiedzieć, czy trafiła do sklepów, choć na to wskazuje to pudełko. Krótko mówiąc, jej twórca zachęca do tego, aby ogolić tę lalkę, którą jak widać porósł prawdziwy busz rudych (?) włosów. A zatem - do dzieła!

Tymczasem, jak donoszą czytelnicy, "Shave The Baby" to nie seryjny model, a bardzo niezwykłe dzieło Zbigniewa Libery z 1994 roku. Więcej o artyście: stacjakultura.pl Niewątpliwie, są to bardzo niepokojące zabawki...

Widzieliście zabawkę, która zasługuje na umieszczenie w tym zestawieniu? Napiszcie o tym na naszym facebookowym profilu albo w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)