10 żartów, jakie Google przygotował w tym roku na prima aprilis

10 żartów, jakie Google przygotował w tym roku na prima aprilis
Łukasz Michalik

01.04.2014 19:25, aktual.: 02.04.2014 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od wielu lat 1 kwietnia Google żartuje z użytkowników, udostępniając dziwne, niekiedy absurdalne usługi lub w nietypowy sposób modyfikując te istniejące. Czym Google zaskoczył nas w tym roku?

Magiczna ręka

Pisanie na ekranie dotykowym nie zawsze jest wygodne. Tipsy, brudne dłonie, opatrunek na opuszkach palców czy choćby zwykła rękawiczka mogą sprawić, że zatęsknimy za fizycznymi klawiszami. Na szczęście jest na to sposób: Magiczna ręka

Google 日本語入力マジックハンドバージョン

Termostat Nest w każdym fotelu Virgin Airlines

Kojarzycie firmę Nest Labs? To producent innowacyjnych termostatów i wykrywaczy dymu, kupiony na początku tego roku przez Google’a za 3,2 mld dol. Inwestycja zaczyna przynosić efekty. Nest wspólnie z należącymi do Richarda Bransona liniami Virgin Airlines opracował coś naprawdę wyjątkowego: możliwość ustalenia optymalnej dla siebie temperatury przez każdego z pasażerów samolotu. I wiecie co? Tym razem naprawdę żałuję, że to tylko primaaprilisowy żart.

Zdjęcie z celebrytą

Duże, przyciągające wzrok oczy Pameli i klata Davida to ikony lat 90. na równi z Pokemonami i pierwszym "Matriksem". Gwiazdor “Słonecznego patrolu” powraca po latach. Dzięki funkcji Auto Awesome Photobombs David może niespodziewanie pojawić się na Waszych zdjęciach.

Obraz

Chromecast dla wiewiórek

Chromecast to urządzenie w formie klucza USB, które po podłączeniu do telewizora wzbogaca go o funkcje Smart TV. Google postanowił udoskonalić swój gadżet - Chromecast oferuje rozrywkę nie tylko dla ludzi, ale także dla wiewiórek.

Chromecast: A New Era of Squirrel Entertainment

Tłumaczenie na emoji

Po wspaniałym osiągnięciu, jakim było opracowanie alfabetu, niektórzy ponownie wracają do pisma obrazkowego i usiłują porozumiewać się za pomocą zestawu emotikonek - cieszącego się pewną popularnością zwłaszcza w Japonii pisma emoji. Już niedługo zrozumienie obrazków będzie jeszcze łatwiejsze, ekipa Chrome ogłosiła bowiem rozpoczęcie obsługi tłumaczenia stron na emoji w przeglądarce Chrome dla iOS i Androida.

Chrome for Android and iOS: Emojify the Web

Tuning CV

Jak stworzyć CV, które oczaruje potencjalnego pracodawcę? Zamiast silić się na oryginalność, wystarczy skorzystać z funkcji AutoAwesome - Google podrasuje Twoje CV tak, że przyszły szef padnie z wrażenia.

Planowanie virali

Na nic starania agencji reklamowych marzących o stworzeniu filmu, który stanie się viralem. Google ujawnia straszną prawdę: firma z wyprzedzeniem wie, jakie treści zdobędą popularność.

YouTube Announces Upcoming Viral Video Trends #newtrends

Polowanie na Pokemony

Do czego mogą przydać się Mapy Google’a? W przypadku urządzeń z Androidem i iOS możemy użyć ich do polowania na Pokemony. Stary slogan “złap je wszystkie” nabrał teraz nowego znaczenia.

Google Maps: Pokémon Challenge

Gmail Shelfie

Selfie, czyli zdjęcie z ręki zrobione sobie samemu, zostało uznane przez Oxford Dictionary za Słowo Roku 2013. Google postanowił wypromować własną wersję selfie. Shelfie, czyli shareable selfie, to nasza fotka, którą np. znajomi mogą ustawić sobie jako tło Gmaila.

Obraz

WazeDates

W 2013 roku Google przejął izraelską firmę Waze. Opracowała ona mobilną nawigację, która dzięki społeczności użytkowników na bieżąco aktualizowała informacje o warunkach na drodze czy czasie przejazdu. Waze nie spoczęło na laurach. Właśnie przejęło startup SingleSpotter, dzięki czemu kierowcy będą mogli wypatrywać na drodze nie tylko fotoradarów, ale też miłości. Czekającej za rogiem.

Get to Know Waze

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)