11 niesamowitych filmów z GoPro [cz. 2]. Piękne, niebezpieczne i zachwycające!

11 niesamowitych filmów z GoPro [cz. 2]. Piękne, niebezpieczne i zachwycające!

11 niesamowitych filmów z GoPro [cz. 2]. Piękne, niebezpieczne i zachwycające!
Łukasz Michalik
03.07.2014 22:38, aktualizacja: 10.03.2022 11:09

Efektowne skoki, szaleńcze zjazdy, upadki i wyzwania, rzucane grawitacji! Oto najciekawsze, zapierające dech w piersiach i bryzgające adrenaliną filmy, nagrane kamerami GoPro.

Jak daleko sięgają granice ludzkich możliwości? Przed miesiącem w artykule „9 najlepszych filmów z GoPro. Zapnijcie pasy i załóżcie kaski - adrenalina kopie z ekranu!” zachwycaliśmy się niezwykłymi filmami, nagranymi z wykorzystaniem niewielkich, odpornych na uszkodzenia kamer. Nadszedł czas na kolejną porcję emocji!

Salto w tył nad kanionem

Dla ludzi takich, jak Kelly McGarry nie ma chyba miejsca, w które nie dałoby się dotrzeć rowerem. Albo z którego nie dałoby się zjechać. Tym razem niesamowity film, pokazujący m.in. salto w tył, wykonane nad ponad 20-metrowym kanionem. Nie będę udawał, że nie robi to na mnie wrażenia – ten film jest po prostu niesamowity!

GoPro: Backflip Over 72ft Canyon - Kelly McGarry Red Bull Rampage 2013

Superman

Czasy, gdy niezwykłe ujęcia były zarezerwowane wyłącznie dla wytwórni filmowych dawni już minęły. Poniższy film pokazuje, jak niesamowity efekt można uzyskać za pomocą małej kamery i drona. Do nakręcenia tego filmu użyto kwadrokoptera DJI Phantom 2, który można kupić w Polsce za około 3 tys. złotych.

Superman With a GoPro

Pływanie z żarłaczem białym

Żarłacz biały to synonim morskiej, drapieżnej bestii. I choć nieporównywalnie więcej ludzi ginie z powodu psów czy komarów, to właśnie wrzecionowaty kształt i charakterystyczna, wystająca z wody płetwa kojarzą się z wielkim zagrożeniem. Niektórzy – jak modelka i instruktorka nurkowania Ocean Ramsey – potrafią nad strachem zapanować, dzięki czemu powstają tak niesamowite filmy:

GoPro: Ocean Ramsey and a Great White Shark

Ekstremalny zjazd na nartach między drzewami

W poprzednim zestawieniu umieściłem dwa efektowne zjazdy na rowerze. Tym razem również zjazd, ale na nartach, między drzewami. Tytuł filmu jest jego najlepszą i zarazem najkrótszą recenzją: „Trees Can’t Kill Us”. Miejsce akcji: Deer Valley, Utah.

Trees Can't Kill Us - Glitch Mob

Spadochroniarski rekord świata

Skoki spadochronowe są ekscytujące bez dodatkowych udziwnień, ale w 2012 roku grupa spadochroniarzy postanowiła ustanowić nietypowy rekord. 138 osób utworzyło w powietrzu wzór płatka śniegu, przy czym spadali z ciałami ustawionymi nie – jak zazwyczaj – poziomo (co ogranicza prędkość), ale pionowo, dzięki czemu rozpędzili się do ponad 350 kilometrów na godzinę.

GoPro: Vertical Skydiving World Record 2012

Jak przyspiesza Suzuki Hayabusa?

Suzuki Hayabusa nie jest najszybszym motocyklem świata (w tej kategorii bezkonkurencyjny pozostaje Dodge Tomahawka), jednak film z punktu widzenia motocyklisty świetnie pokazuje, co potrafi ten motocykl. I nie chodzi tu nawet o prędkość maksymalną – zobaczcie, jak przyspiesza ta maszyna!

2005 hayabusa top speed run. Go pro hero 2.

Przekroczenie prędkości dźwięku podczas swobodnego spadania

W 2012 roku Felix Baumgartner za jednym zamachem ustanowił trzy rekordy: najwyższego lotu balonem, skoku spadochronowego z rekordowej wysokości oraz największej prędkości, osiągniętej przez swobodnie spadającego człowieka. Skok, wykonany z wysokości niemal 39 kilometrów był szeroko komentowany przez media. A jak wyglądał z perspektywy Feliksa Baumgartnera?

Felix Baumgartner's Point of View - Red Bull Stratos Free Fall

Nocny skok BASE z nowego World Trade Center

Na miejscu zniszczonego World Trade Center zbudowano nowe. Budynek o nazwie 1 World Trade Center, znany w czasie budowy jako Freedom Tower, ma 541 metrów, czyli 1776 stóp wysokości, co ma stanowić symboliczne nawiązanie do roku, w którym podpisano Deklarację Niepodległości. Z tego właśnie budynku kilku śmiałków postanowiło skoczyć na spadochronie. Efekt jest tym bardziej niezwykły, że zrobili to w nocy.

Downhill na deskorolce

Jazda na deskorolce to nie tylko powszechnie kojarzone triki, wykonywane w skateparkach. Zamiast tego można przecież zabrać desorolki na wielką górę i zjechać z niej najszybciej, jak się da. Na filmie możemy zobaczyć zjazd w wykonaniu Louisa Pilloni i zespołu Sector 9, zarejestrowany podczas australijskiej imprezy Newton's Nation.

GoPro: Louis Pilloni & Sector 9 - Downhill Skateboarding

Młody pelikan uczy się latać

Oglądaliście „Makrokosmos”? Albo polski dokument „Dziobem i pazurem”? To według mnie jedne z lepszych filmów, pokazujących w przepiękny sposób życie ptaków. W żadnym z nich nie było jednak – niestety – ujęć takich, jakie udało się zarejestrować, przymocowując kamerę do młodego pelikana, który uczy się latać. Tak wygląda świat z jego perspektywy. A raczej z perspektywy ptasiego dzioba!

GoPro: Pelican Learns To Fly

Życie na rowerze

Sportowa kamera sprawdzi się nie tylko w przypadku sportów ekstremalnych! Na nietypowy i bardzo ciekawy pomysł wpadł Guillaume Blanchet, który nakręcił wyjątkowy film. Jak wyglądałoby życie, spędzane na rowerze?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)