12‑latek pierwszy raz zobaczył prawdziwe kolory. Wszystko dzięki specjalnym okularom

12-latek pierwszy raz zobaczył prawdziwe kolory. Wszystko dzięki specjalnym okularom
Arkadiusz Stando

26.11.2019 18:11, aktual.: 27.11.2019 11:24

12-letni Jonathan Jones z Minnesota w USA cierpi na daltonizm. Nigdy w życiu nie był w stanie zobaczyć prawdziwych kolorów. Nauczyciel postanowił zrobić mu wyjątkowy prezent.

Nauczyciel, który prowadził właśnie lekcję o zaburzeniu rozpoznawania barw, sam jest daltonistą. Wiedząc, że jego 12-letni uczeń również cierpi na ten sam problem, postanowił mu pomóc. Pozwolił mu założyć swoje specjalne okulary, które pomagają w odpowiedni sposób postrzegać barwy.

Jego reakcję nagrała matka chłopca. Wideo szybko stało się hitem Instagrama, a także trafiło na inne media społecznościowe. Matka chłopca nie tylko kupiła takie okulary swojemu synowi. Zorganizowała także zbiórkę pieniędzy, która pozwoliła wyposażyć również inne dzieci w podobny sprzęt.

Jak działają okulary dla daltonistów?

Przykładowo - okulary EnChroma posiadają specjalne filtry optyczne, które niwelują określone długości fal światła. Nie są w stanie całkowicie korygować zaburzenia, ale sprawiają, że kolory stają się bardziej żywe. Zwiększają ich intensywność i nasycenie.

Jak dużym wydatkiem są tego typu okulary? W Stanach Zjednoczonych kosztują około 250-350 dolarów. Jak widać po reakcji chłopca - dla daltonisty taki zakup jest warty każdych pieniędzy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)