13 świetnych (i zabawnych) edytorów do zdjęć

131
131
Mateusz

23.08.2009 20:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lubimy bawić się fotografiami. Poprawiamy je, dodajemy do nich nowe efekty, łączymy ze sobą. Narzędzia, które pozwalają nam na takie rzeczy jest naprawdę dużo, większość nie posiada jednak oryginalnych opcji i możliwości, które znajdziecie wśród przedstawionych poniżej edytorów. Jeśli chcecie stworzyć plakat filmowy czy też znaleźć się na okładce magazynu to dobrze trafiliście.

Lubimy bawić się fotografiami. Poprawiamy je, dodajemy do nich nowe efekty, łączymy ze sobą. Narzędzia, które pozwalają nam na takie rzeczy jest naprawdę dużo, większość nie posiada jednak oryginalnych opcji i możliwości, które znajdziecie wśród przedstawionych poniżej edytorów. Jeśli chcecie stworzyć plakat filmowy czy też znaleźć się na okładce magazynu to dobrze trafiliście.

 1. Pierwszy generator jest przeznaczony do konkretnego celu - tworzenia ostrzeżeń o niebezpieczeństwie. Wybieramy styl, następnie ikonę, która będzie ostrzegała np. przed zagrożeniem pożarowym, wprowadzamy żądany tekst do specjalnego formularza i na tym kończymy naszą pracę.
15
15
 1. Na pewno znacie demotywatory. W sieci zdobyły już dużą rzeszę fanów, dlatego ciągle powstają nowe obrazy tego typu. Co powiecie więc na generator stworzony specjalnie dla nich? Wybieramy zdjęcie, które znajduje się na naszym dysku twardym, nadajemy mu tytuł i dopisujemy oczywiście demotywujący tekst. Teraz wystarczy podzielić się naszą twórczością z innymi internautami.
21
21
 1. Streetsigngenerator to kolejny oryginalny serwis, który pomoże nam stworzyć dosyć ciekawe obrazy. Do czego się nam przyda? Dzięki niemu w prosty sposób zrobimy tablice, na których znajdują się nazwy ulic, z tą jednak różnicą, że tutaj będziemy wymyślać dla nich dosyć oryginalne nazwy. Na początku wypełniamy podobnie jak w pozostałych przypadkach formularz, wybieramy tło spośród czterech dostępnych, wpisujemy tekst, który pojawi się na znaku, a następnie zaznaczamy czy będzie to tablica z nazwą np. drogi czy też uliczki.
31
31
 1. Było już o demotywatorach, teraz coś dla osób, które lubią śmieszne zdjęcia, których bohaterami są koty. LOL Builder pomoże Wam edytować fotografie i stworzyć z nich obrazy nadające się do umieszczenia w takim serwisie. Wystarczy, że prześlecie materiały, które posiadacie na dysku twardym, a następnie dodacie do nich tekst. Istnieje także bardziej zaawansowana wersja tego edytora. Dodano do niej bardziej rozbudowane narzędzia do edycji, na przykład różnego rodzaju stylów.
41
41
 1. Sporo osób marzy o tym, żeby znaleźć się na okładce znanego magazynu. Można spełnić to marzenie stając się popularnym, bądź też używając specjalnego edytora. Najpierw wybieramy fotografię, której użyjemy do stworzenia okładki; możemy przesłać ją bezpośrednio z naszego dysku, a także wykorzystać zdjęcia umieszczone na Facebooku, Flickr, Photobucket. Ostatnią metodą jest podanie adresu URL fotografii. Następnie wybieramy kolory, tytuł magazyny i wpisujemy tekst, w dowolnym z 17 dostępnych miejsc.
51
51
 1. Kolejny generator spodoba się osobom, które lubią czarny humor. Dzięki niemu stworzycie... napisy na nagrobkach. Wpisujemy tekst, wybieramy najbardziej podobający się nam nagrobek i gotowe. Niektórym naśmiewanie się ze śmierci wyda się niesmaczne, ale znajdzie się na pewno spora grupa osób, którym taka zabawa się spodoba.
61
61
 1. Teraz coś dla fanów gier, a szczególnie właścicieli Xboxa 360. Każda z gier na konsolę Microsoftu, posiada tzw. achievementy, czyli punkty, jakie możemy zdobywać za przechodzenie poziomów, wykonywanie zadań specjalnych itd. Dzięki temu edytorowi stworzysz własne achievementy. Standardowo wybierasz zdjęcie, tekst, który na nim się znajdzie, a następnie pozostaje już tylko obejrzeć swoje dzieło.
xbox
xbox
 1. Ósmy punkt zestawienia to edytor podobny do tego, który służy do tworzenia okładek magazynów. W tym przypadku możemy zrobić nasz własny plakat filmowy. Wybieramy styl, dorzucamy zdjęcia przesłane z naszego komputera, wpisujemy tytuł filmu, jego obsadę, datę premiery itp. i już możemy pochwalić się tym, że zagraliśmy w filmie.
81
81
 1. W Polsce niewiele osób kojarzy Garbage Pail Kids. W skrócie to po prostu karty z nadrukowanymi, dosyć specyficznymi obrazkami. Można je porównać np. do kart z gwiazdami baseballu. Kolejny generator pozwala na tworzenie właśnie takich kart. Jest on bardzo podobnych do innych pozycji na liście: dostosowujemy czcionkę, rozmieszczamy tekst, wybieramy styl i tworzymy nasz własny projekt.
91
91
 1. Zapewne już domyśliliście się do czego służy kolejny serwis. Pozwala on dodać nam dowolny napis, który będzie widoczny na pieczęci prezydenta USA. Prosty i ciekawy generator, który powinien pomóc uniknąć chociaż na chwilę nudy.
10
10
 1. Tuxpi to jeden z najbardziej rozbudowanych edytorów w tym zestawieniu. Oferuje możliwość zamiany dowolnej fotografii w znaczek pocztowy, plakat czy też kolaż pop art. Narzędzie jakie w nim wykorzystano pozwalają na dodawanie wielu różnych efektów. Warto przyjrzeć się temu serwisowi, jeśli chcemy przekształcić nasze zdjęcia w coś ciekawego i oryginalnego.
 1. Jeśli jesteś użytkownikiem Windowsa to możesz od razu przejść do ostatniego punktu, ponieważ Skitch jest narzędziem, które działa wyłącznie z Macami. To aplikacja służąca do robienia (nawet za pomocą kamery internetowej) i edytowania screenshotów. Pozwala dodawać do swoich zrzutów ekranu napisy, różnego rodzaju kształty itd. Skitch integruje się z iPhoto, Aperture i Photo Booth. Kiedy już skończysz pracować przy swoim obrazie, możesz go szybko opublikować w Sieci lub wrzucić na serwer FTP.
 1. Ostatnia aplikacja na liście została stworzona przez twórców Skitch. Comic Life współpracuje zarówno z Macami, jak i komputerami wyposażonymi w Windows. Jego zadaniem jest pomoc w stworzeniu np. profesjonalnie wyglądającego komiksu lub albumu fotograficznego. Chociaż nie jest darmowy (za zwykłą wersję zapłacimy 24,95 dolara, a za deluxe 29,95 USD) to według redaktora serwisu Mashable, opłaca się go mieć. To jedno z narzędzi, które w wielu sytuacjach z powodzeniem zastępuje Photoshopa. Dla każdego kto jest nim zainteresowany, przygotowano 30-dniową wersję próbną, która ma zachęcić do jego kupna.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)