14-latek zabił dziewczynkę poznaną na Facebooku

14‑latek zabił dziewczynkę poznaną na Facebooku

Morderca (Fot. Flickr/Shawn Perez/Lic. CC by)
Morderca (Fot. Flickr/Shawn Perez/Lic. CC by)
Łukasz Michalik
21.01.2011 10:11

Morderstwo, którego sprawcą był 14-letni chłopak, wstrząsnęło opinią publiczną u naszych sąsiadów. Jak się okazało, oprawca poznał swoją ofiarę na Facebooku.

Morderstwo, którego sprawcą był 14-letni chłopak, wstrząsnęło opinią publiczną u naszych sąsiadów. Jak się okazało, oprawca poznał swoją ofiarę na Facebooku.

W niedzielę w pobliżu Wilna znaleziono zwłoki ofiary okrutnej zbrodni. Jak się okazało, 13-letnia dziewczynka przed tygodniem poznała na Facebooku 14-letniego chłopaka. Przeniesiona do realnego świata znajomość zakończyła się tragicznie.

Chłopak przyznał się do morderstwa, jednak utrzymuje, że nie zgwałcił dziewczyny, mimo że usiłował. Nastoletni morderca został, na wniosek sądu, aresztowany na trzy miesiące.

Ma zostać poddany badaniom psychiatrycznym, które odpowiedzą na pytanie, czy chłopak jest poczytalny i może w pełni odpowiadać za swoje czyny.

Choć każdego dnia na całym świecie mają miejsce tysiące morderstw, a zabójstwa wśród nastolatków również się zdarzają, informację o tragedii na Litwie powtarzają niemal wszystkie liczące się media. Moim zdaniem powód jest jeden: Facebook.

Takie podejście miało – być może – sens w latach 90. ubiegłego wieku, gdy nie tylko tego rodzaju witryny, ale i cały Internet dla wielu były tajemniczymi zjawiskami.

Dawniej ludzie, których dzieliła spora odległość, poznawali się za pomocą anonsów w gazetach albo agencji matrymonialnych. Dzisiaj korzystają z innych możliwości, w tym Facebooka.

Fakt, że tragedia wydarzyła się na skutek znajomości zawartej w Sieci, nie oznacza, że Internet jest siedliskiem zła. To tylko znak czasów, w których kontaktom międzyludzkim towarzyszy technologia.

Źródło: Wirtualna Polska

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)