15 milimetrowy MID | Ultra mobilny gadżet

15 milimetrowy MID | Ultra mobilny gadżet

Arkadiusz Gabrysiak
24.10.2008 05:30

USI zademonstrowało najcieńszego MID-a (Mobile Internet Device - mobilne urządzenie internetowe) na świecie. Jego grubość wynosi jedyne 15 mm!

USI zademonstrowało najcieńszego MID-a (Mobile Internet Device - mobilne urządzenie internetowe) na świecie. Jego grubość wynosi jedyne 15 mm!

Jego małe wymiary powodują, że waży jedyne 250 gramów. Posiada 5-cio calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800x480. Sercem USI MID 160, bo tak brzmi jego pełna nazwa, jest intelowski procesor Atom. Ponadto, urządzenie wyposażone zostało w 512 MB ramu oraz 8 GB dysk twardy, a raczej jego odpowiednik w formie pamięci flash. Dodatkowo pamięć można zwiększyć używając kart microSD. Systemem operacyjnym, czuwającym nad tym wszystkim jest Ubuntu.

Łączność bezprzewodowa odbywać się może poprzez szereg modułów: WiFi 802.11b/g, Bluetooth, GPS, HSDPA i WiMAX. A więc jest w czym wybierać.

Dla mobilnych gadżeciarzy jest to na pewno nie lada gratka, zważywszy na to, że urządzenie to zostało wyposażone także w złącze słuchawkowe 3,5mm oraz kamerę, która umiejscowiona jest na froncie MIDa.

Jak na razie nie wiadomo nic o cenie ani dostepności tego gadżetu. Miejmy nadzieję, że informacje te pojawią się szybko, a cena tego urządzenia nie będzie zbyt wygórowana.

Źródło: Gizmo Watch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)