15 milimetrowy MID | Ultra mobilny gadżet

USI zademonstrowało najcieńszego MID-a (Mobile Internet Device - mobilne urządzenie internetowe) na świecie. Jego grubość wynosi jedyne 15 mm!

Arkadiusz Gabrysiak

24.10.2008 05:30

USI zademonstrowało najcieńszego MID-a (Mobile Internet Device - mobilne urządzenie internetowe) na świecie. Jego grubość wynosi jedyne 15 mm!

Jego małe wymiary powodują, że waży jedyne 250 gramów. Posiada 5-cio calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800x480. Sercem USI MID 160, bo tak brzmi jego pełna nazwa, jest intelowski procesor Atom. Ponadto, urządzenie wyposażone zostało w 512 MB ramu oraz 8 GB dysk twardy, a raczej jego odpowiednik w formie pamięci flash. Dodatkowo pamięć można zwiększyć używając kart microSD. Systemem operacyjnym, czuwającym nad tym wszystkim jest Ubuntu.

Łączność bezprzewodowa odbywać się może poprzez szereg modułów: WiFi 802.11b/g, Bluetooth, GPS, HSDPA i WiMAX. A więc jest w czym wybierać.

Dla mobilnych gadżeciarzy jest to na pewno nie lada gratka, zważywszy na to, że urządzenie to zostało wyposażone także w złącze słuchawkowe 3,5mm oraz kamerę, która umiejscowiona jest na froncie MIDa.

Jak na razie nie wiadomo nic o cenie ani dostepności tego gadżetu. Miejmy nadzieję, że informacje te pojawią się szybko, a cena tego urządzenia nie będzie zbyt wygórowana.

Źródło: Gizmo Watch

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.