15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku

Strona główna15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku
12.12.2012 15:00
15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku
Redakcja Gadżetomanii
Redakcja Gadżetomanii

Patrząc na listę przyszłorocznych premier, można być zupełnie spokojnym: będziemy mieć w co grać. Prezentujemy te tytuły, w których pokładamy największe nadzieje.

15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku - 1

Na początek kilka słów o grach, które nie znalazły się na liście. Brakuje choćby świetnie zapowiadającej się przygodowej gry akcji w świecie "Gwiezdnych wojen", czyli Star Wars 1313, tworzonego przez polskie studio CD Projekt RED erpega Cyberpunk 2077, Watch Dogs – rewelacyjnej gry z otwartym światem powstającej w Ubisofcie czy The Last Guardian twórców Shadow of the Colossus.

W tych i kilku innych przypadkach jesteśmy bowiem niemal pewni, że twórcy nie zdążą z premierą w 2013 roku. Pewnie zagramy w nie dopiero w 2014, a kto wie, czy nie później.

Do poniższej piętnastki jesteśmy już nieco bardziej przekonani, choć oczywiście wszystko się może zdarzyć.

15. Crysis 3

Trzecia część futurystycznego shootera jak zwykle powinna oczarować rewelacyjną oprawą wizualną. Z przyjemnością trafię na pole bitwy, w które zmieni się Nowy Jork w 2047 roku.

Premiera: luty

14. StarCraft II: Heart of the Swarm

Podstawową różnicą względem poprzedniej odsłony będzie więcej elementów charakterystycznych dla gier fabularnych. Kerrigan, zwana też Królową Ostrzy, wystąpi w większości misji, pełniąc funkcję bohatera. To może się udać!

Premiera: marzec

13. Tomb Raider

Lara Croft miewała wzloty i upadki, ale nowa część zapowiada się rewelacyjnie. Co ważne, pokaże ona początki kariery młodej pani archeolog i na własne oczy będzie można zobaczyć, jak z niewinnej dziewczynki zmienia się ona w totalną wymiataczkę.

Premiera: marzec

12. Dead Space 3

Walka z mutantami w kosmosie w poprzednich dwóch częściach bardzo mi się podobała, a teraz dodatkowo dostanę do dyspozycji własny system tworzenia broni. Nie mogę się doczekać, aż sprawdzę go w akcji.

Premiera: luty

11. Gears of War: Judgment

Wprawdzie trzecia część Gears of War nie porażała oryginalnością, ale wciąż był to kawał porządnej, dopracowanej w najmniejszych detalach, świetnie wyreżyserowanej strzelaniny. Może zmiana bohatera na nowego da serii w końcu powiew świeżości?

Premiera: marzec

15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku - 2

Twórcy serii Uncharted mają u mnie gigantyczny kredyt zaufania. Ich nowa gra, choć utrzymana w zupełnie innym klimacie, ma szansę przyciągnąć mnie na dłużej. To może być najlepszy survival horror przyszłego roku.

Premiera: maj

9. Grand Theft Auto V

Kolejne części tego symulatora gangstera zawsze cieszyły się gigantyczną popularnością. W piątce jak zwykle będzie czekać wulgarny humor i duża wolność w zwiedzaniu otwartego świata. Ale czeka też niemała nowość: trzech bohaterów, których da się przełączać w locie.

Premiera: marzec

8. God of War: Wstąpienie

Seria gier walki God of War nigdy nie miała gorszych momentów, a Kratos, spartiata pragnący zemsty na bogach Olimpu, to jeden z moich ulubionych bohaterów gier. Czekam tym bardziej, że Wstąpienie będzie prawdopodobnie jego ostatnim występem na PlayStation 3.

Premiera: marzec

7. DmC: Devil May Cry

Może i nowy Dante trochę za bardzo przypomina emo-chłopca, ale zlecenie przygotowania nowej odsłony serii fachowcom z Ninja Theory nie było złym pomysłem. Po zagraniu w demo stwierdzam, że znają się na rzeczy, i nie wykluczam, że będzie to najlepszy slasher 2013 roku.

Premiera: styczeń

6. Remember Me

Cyberpunkowa gra akcji urzeka widokami Paryża 2084 roku i urządzeniem wpływającym na ludzkie umysły, w które wyposażona będzie bohaterka. Trzymam kciuki, jak za każdą nową markę w świecie gier.

Premiera: maj

15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku - 3

Ta seria kojarzy się ze skradankami, ale jako arcyefektowny slasher też zapowiada się nieźle. To, co wyczynia z mieczem jej bohater, Raiden, przechodzi ludzkie pojęcie.

Premiera: luty

4. Splinter Cell: Blacklist

Agent Sam Fisher odszedł wprawdzie nieco od swoich skradankowych korzeni, ale wciąż najlepiej ze wszystkich bohaterów gier wie, jak korzystać ze szpiegowskich gadżetów. Czekam, aż pokaże nowy zestaw zabawek.

Premiera: kwiecień

3. Beyond: Dwie Dusze

Gdzieś w połowie drogi między filmem interaktywnym a grą znajduje się produkt, który intryguje historią trudnej relacji młodej dziewczyny z istotą nadprzyrodzoną. Słowo klucz: emocje.

Premiera: marzec

2. South Park: The Stick of Truth

Gry na licencjach rzadko bywają wybitne, ale skoro udało się z The Walking Dead czy Batman: Arkham Asylum, trzymam kciuki, że wypali też ten projekt, czyli totalna parodia gier z gatunku RPG, w której palce maczają twórcy serialu.

Premiera: marzec

1. BioShock: Infinite

Pierwszy BioShock w 2007 roku zachwycił i był wielkim przełomem. Druga część to już lekkie żerowanie na popularności, więc szczerze liczę, że trzecia, która pozwoli odwiedzić podniebne miasto, znowu będzie... szokująca.

Premiera: marzec

Udostępnij:
Komentarze (0)