Patrząc na listę przyszłorocznych premier, można być zupełnie spokojnym: będziemy mieć w co grać. Prezentujemy te tytuły, w których pokładamy największe nadzieje.

bETddxaZ

15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku - 1

Na początek kilka słów o grach, które nie znalazły się na liście. Brakuje choćby świetnie zapowiadającej się przygodowej gry akcji w świecie "Gwiezdnych wojen", czyli Star Wars 1313, tworzonego przez polskie studio CD Projekt RED erpega Cyberpunk 2077, Watch Dogs – rewelacyjnej gry z otwartym światem powstającej w Ubisofcie czy The Last Guardian twórców Shadow of the Colossus.

W tych i kilku innych przypadkach jesteśmy bowiem niemal pewni, że twórcy nie zdążą z premierą w 2013 roku. Pewnie zagramy w nie dopiero w 2014, a kto wie, czy nie później.

Do poniższej piętnastki jesteśmy już nieco bardziej przekonani, choć oczywiście wszystko się może zdarzyć.[h3]15. Crysis 3[/h3]

bETddxbb

Trzecia część futurystycznego shootera jak zwykle powinna oczarować rewelacyjną oprawą wizualną. Z przyjemnością trafię na pole bitwy, w które zmieni się Nowy Jork w 2047 roku.

Premiera: luty[h3]14. StarCraft II: Heart of the Swarm[/h3]

Podstawową różnicą względem poprzedniej odsłony będzie więcej elementów charakterystycznych dla gier fabularnych. Kerrigan, zwana też Królową Ostrzy, wystąpi w większości misji, pełniąc funkcję bohatera. To może się udać!

Premiera: marzec

bETddxbh

[h3]13. Tomb Raider[/h3]

Lara Croft miewała wzloty i upadki, ale nowa część zapowiada się rewelacyjnie. Co ważne, pokaże ona początki kariery młodej pani archeolog i na własne oczy będzie można zobaczyć, jak z niewinnej dziewczynki zmienia się ona w totalną wymiataczkę.

Premiera: marzec[h3]12. Dead Space 3[/h3]

Walka z mutantami w kosmosie w poprzednich dwóch częściach bardzo mi się podobała, a teraz dodatkowo dostanę do dyspozycji własny system tworzenia broni. Nie mogę się doczekać, aż sprawdzę go w akcji.

bETddxbi

Premiera: luty[h3]11. Gears of War: Judgment[/h3]

Wprawdzie trzecia część Gears of War nie porażała oryginalnością, ale wciąż był to kawał porządnej, dopracowanej w najmniejszych detalach, świetnie wyreżyserowanej strzelaniny. Może zmiana bohatera na nowego da serii w końcu powiew świeżości?

Premiera: marzec[h2]15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku - 2[h3]10. The Last of Us[/h3][photo position="inside"]20795[/photo]

Twórcy serii Uncharted mają u mnie gigantyczny kredyt zaufania. Ich nowa gra, choć utrzymana w zupełnie innym klimacie, ma szansę przyciągnąć mnie na dłużej. To może być najlepszy survival horror przyszłego roku.

Premiera: maj[h3]9. Grand Theft Auto V[/h3]

bETddxbj

Kolejne części tego symulatora gangstera zawsze cieszyły się gigantyczną popularnością. W piątce jak zwykle będzie czekać wulgarny humor i duża wolność w zwiedzaniu otwartego świata. Ale czeka też niemała nowość: trzech bohaterów, których da się przełączać w locie.

Premiera: marzec[h3]8. God of War: Wstąpienie[/h3]

Seria gier walki God of War nigdy nie miała gorszych momentów, a Kratos, spartiata pragnący zemsty na bogach Olimpu, to jeden z moich ulubionych bohaterów gier. Czekam tym bardziej, że Wstąpienie będzie prawdopodobnie jego ostatnim występem na PlayStation 3.

Premiera: marzec[h3]7. DmC: Devil May Cry[/h3]

bETddxbk

Może i nowy Dante trochę za bardzo przypomina emo-chłopca, ale zlecenie przygotowania nowej odsłony serii fachowcom z Ninja Theory nie było złym pomysłem. Po zagraniu w demo stwierdzam, że znają się na rzeczy, i nie wykluczam, że będzie to najlepszy slasher 2013 roku.

Premiera: styczeń[h3]6. Remember Me[/h3]

Cyberpunkowa gra akcji urzeka widokami Paryża 2084 roku i urządzeniem wpływającym na ludzkie umysły, w które wyposażona będzie bohaterka. Trzymam kciuki, jak za każdą nową markę w świecie gier.

Premiera: maj[h2]15 najbardziej oczekiwanych gier 2013 roku - 3[h3]5. Metal Gear Rising: Revengeance[/h3][photo position="inside"]20800[/photo]

Ta seria kojarzy się ze skradankami, ale jako arcyefektowny slasher też zapowiada się nieźle. To, co wyczynia z mieczem jej bohater, Raiden, przechodzi ludzkie pojęcie.

Premiera: luty[h3]4. Splinter Cell: Blacklist[/h3]

Agent Sam Fisher odszedł wprawdzie nieco od swoich skradankowych korzeni, ale wciąż najlepiej ze wszystkich bohaterów gier wie, jak korzystać ze szpiegowskich gadżetów. Czekam, aż pokaże nowy zestaw zabawek.

Premiera: kwiecień[h3]3. Beyond: Dwie Dusze[/h3]

Gdzieś w połowie drogi między filmem interaktywnym a grą znajduje się produkt, który intryguje historią trudnej relacji młodej dziewczyny z istotą nadprzyrodzoną. Słowo klucz: emocje.

Premiera: marzec[h3]2. South Park: The Stick of Truth[/h3]

Gry na licencjach rzadko bywają wybitne, ale skoro udało się z The Walking Dead czy Batman: Arkham Asylum, trzymam kciuki, że wypali też ten projekt, czyli totalna parodia gier z gatunku RPG, w której palce maczają twórcy serialu.

Premiera: marzec[h3]1. BioShock: Infinite[/h3]

Pierwszy BioShock w 2007 roku zachwycił i był wielkim przełomem. Druga część to już lekkie żerowanie na popularności, więc szczerze liczę, że trzecia, która pozwoli odwiedzić podniebne miasto, znowu będzie... szokująca.

Premiera: marzec

Komentarze (0)
bETddxbX