15 najdziwniejszych i najbardziej niepokojących lalek...

15 najdziwniejszych i najbardziej niepokojących lalek...

15 najdziwniejszych i najbardziej niepokojących lalek...
Marek Maruszczak
10.01.2012 00:20

... które trafiły do masowej sprzedaży. Wielu artystów specjalizuje się w wytwarzaniu przyprawiających o dreszcze lalek rodem z horrorów, ale to, co trafiło do sklepów, również trzyma wysoki poziom dziwactwa. Kto lubi golić lalki? Ręka do góry! Nikt? Dziwne.

Najdziwniejsze lalki 1

Dziewczynka po amputacjach

O ile nauka o tym, że same amputacje nie są niczym dziwnym, jest godna pochwały, to nie mogę się pozbyć pewnego uczucia niepokoju, kiedy patrzę na tę lalkę. Być może to właśnie brak takich zabawek na rynku jest tego powodem, ale dziwne wrażenie pozostaje.

Ken do golenia

Obraz

Przypuszczam, że 99% odbiorców lalek to dziewczynki. Ile z nich ma ochotę ogolić sobie Kena? Przypuszczam, że firma Mattel przeprowadziła gruntowne badania rynku przed wypuszczeniem tej zabawki, więc - jak widać - człowiek uczy się całe życie. Swoją drogą, wydawałoby mi się nieco dziwne, gdyby moja (hipotetyczna) córka zamiast bawić się w sklep, goliła Kena.

Pluszowa szkoła rodzenia

Obraz

Edukacja edukacją, ale chyba nie zawsze ubieranie jej w formę zabawek jest najlepszym pomysłem. W tym przypadku efekt pracy twórcy lalki to ręcznej roboty niewiasta z małym dzieckiem i odczepianą pępowiną do kompletu.

Najdziwniejsze lalki 2

Mini ja

Obraz

Czyli lalka ukształtowana na podobieństwo klienta. Teoretycznie całkiem fajna pamiątka, ale widziałem stanowczo zbyt wiele horrorów, żeby obecność takiej odrobinę zdeformowanej wersji mojej osoby mogła pozwolić mi spokojnie zasnąć.

Noworodek jak prawdziwy

Obraz

Wierzcie lub nie, ale są na świecie ludzie, który płacą za te lalki grube pieniądze i traktują je jak prawdziwe dzieci. Najczęściej są to kobiety, które z jakiegoś powodu nie mogą mieć własnego potomstwa, więc twórcy lalek dają im substytut macierzyństwa. Wiem, że wieje zaściankiem, ale mimo wszystko to trochę dziwne. Mogę zrozumieć, co kieruje kobietami w takich przykrych przypadkach, ale są jeszcze osoby, które kupują takie lalki, opiekują się nimi, a potem wymieniają z innymi miłośnikami noworodków, kiedy np. rudy Andrzejek wyda im się nudniejszy od czarnoskórego Tomka. Cała sytuacja przypomina zachowanie Angeliny Jolie skrzyżowanej z nawykami zbieraczy pokemonów.

Małpa z talerzami

Obraz

Absolutna klasyka horrorów, od której bardziej znany i okropny jest chyba tylko przerażający klaun (nikt nie lubi klaunów). Wyraz twarzy małpki zapamiętale walącej w talerze może na dobre wykrzywić kruchą psychikę dziecka przyzwyczajonego do braku mimiki u mrówek i pająków, nad którymi znęca się na co dzień. Nadchodzi hałaśliwa zemsta moi drodzy.

Najdziwniejsze lalki 3

Hugo

Obraz

Łysy Aryjczyk o wydatnych kościach policzkowych i pustym spojrzeniu seryjnego mordercy, przy okazji starszy brat pana ziemniaka. Zabawa z tą lalką polegała na przystrajaniu jej za pomocą różnych dodatków w rodzaju wąsów, okularów i kapeluszy. Niezależnie jednak od tego, czym byśmy zasłonili twarz Hugona, on tam zawsze był i wlepiał w nas swoje przyprawiające o ciarki na plecach oczy.

Annabelle

Obraz

Tym razem mamy do czynienia z klasyczną historią przeklętej lalki. Annabelle została kupiona w sklepie ze starymi rzeczami jako prezent dla dorastającej córki. Szybko okazało się, że lalka przejawia tendencję do samoczynnego zmieniania położenia, zostawiania przerażających liścików, a w końcu atakowania znajomych właścicielki. Z lalką związanych jest również kilka tajemniczych śmierci. Całą historię Annabelle znajdziecie na tej stronie.

Islamska satanistka

Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, to właśnie takie zarzuty skierowano przeciw tej gaworzącej lalce. Maluch z metką Fisher-Price wydawał odgłosy, które - zdaniem producenta - miały być typowymi, pozbawionymi znaczenia dziecięcymi bełkotami. Przeciwnicy lalki twierdzili natomiast, że pierwsze słowa malucha brzmiały między innymi jak "Islam jest światłem" i "Szatan jest królem". Trzeba przyznać, że to dość określone poglądy jak na tak małą plastikową istotkę.

Najdziwniejsze lalki 4

Barbie wpadła

Obraz

Idealny i nierealistyczny model współczesnej kobiety zaciążył. Czego można nauczyć się z zabawy lalką Barbie z tej konkretnej edycji? Niezależnie od wielkiego brzucha i burzy hormonów w jej ciele nie zmieni się nic innego, a po porodzie wszystko wróci do stanu poprzedniego. No może z wyjątkiem dziury w brzuchu, ale ją przecież można zasłonić nową bluzeczką. Poza tym lalki w ciąży mnie przerażają.

Lalka do golenia

Obraz

Kliencie, nudzi ci się? Ogól sobie niemowlaka. Nie jestem pewny, czy ta lalka była nietypowym projektem artystycznym, czy gadżetem skierowanym do określonej (mam szczerą nadzieję, że wąskiej) grupy fetyszystów. Obojętnie jednak, jakie byłoby jej pochodzenie, to zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego akurat ruda?

Little Miss No Name

Obraz

Ta żebrząca dziewczynka trafiła na rynek w 1965 roku i wkrótce po tym została wycofana ze sprzedaży. Przypuszczam, że producentami mogła kierować chęć zysku lub nietypowe poczucie humoru, ale jeżeli lalka trafiła do jakiegoś dziecka, to o czym ten maluch lub jego rodzic myślał, wybierając taką zabawkę? Na pewno o walce ze stereotypami i o nierealnym ideale piękna promowanym przez większość producentów zabawek.

Najdziwniejsze lalki 5

Nowo narodzony orangutan

Obraz

Myśleliście, że zwykły, niepokojąco realistyczny niemowlak był dziwny? No dobrze, a co sądzić o osobach wychowujących malutkiego orangutana? Moim zdaniem małpka jest ładniejsza od ludzkiego noworodka, ale to nie zmienia faktu, że byłbym lekko zdziwiony, widząc kobietę z takim stworzonkiem w wózku. Oczywiście zakładam, że klienci kupujący małe małpki działają z takich samych pobudek jak miłośnicy niemowlaków i wykluczam z naszych rozważań psychofanów Rooneya.

Lalka do karmienia piersią

Obraz

W tym przypadku mamy do czynienia z całkiem naturalną sytuacją – dziewczynka za pomocą lalki wykonuje czynność, która być może w jakiś sposób przygotowuje ją do zupełnie normalnego procesu charakterystycznego dla dorosłych kobiet. Dlaczego więc cholernie nie chciałbym zobaczyć 6-latki bawiącej się taką lalką?

Gej Bob

Obraz

„Ujawnij się z gejem Bobem” – chwytliwe hasło prawda? Jeżeli jakimś cudem producent lalki naprawdę skierował zabawkę do dzieci, które byłyby już świadome swojego homoseksualizmu, to dlaczego wyposażył Boba w anatomicznie poprawną zawartość spodni? Tak jest, po opuszczeniu obcisłych dżinsów Boba, naszym oczom ukazałby się plastikowy penis. Chciałoby się zapytać: „dlaczego?”, ale sam obstawiam niebanalne poczucie humoru producenta tej wyprodukowanej w 1977 roku lalki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)