15 najdziwniejszych sportów na świecie

15 najdziwniejszych sportów na świecie

15 najdziwniejszych sportów na świecie
Marek Maruszczak
25.11.2011 23:00

Kibice siatkówki (nasi górą!) narzekają nieustannie na to, że zbyt wiele uwagi poświęca się piłce nożnej, która i tak w Polsce stoi na dość niskim poziomie. Co jednak mają powiedzieć miłośnicy wyczynowego kopania się po kostka, trzymania fretek w spodniach lub dyniowych regat?

Najdziwniejsze sporty świata 1

Psi surfing

Dog Surfing

Zawody w tej niecodziennej dyscyplinie dość regularnie odbywają się w Kaliforni, a sam sport pochodzi podobno z San Diego.

Trzymanie fretek w spodniach

Jak myślisz, ile wytrzymałbyś z fretką w spodniach? Sport polega na wrzuceniu zwierzaka do spodni i zaciśnięciu paska, tak aby nie mógł się wydostać. Obecny rekord świata ustanowiony w 1981 roku wynosi 6 minut i należy do Rega Mellera.

Walka na poduszki

Oczywiście w wykonaniu pięknych kobiet. Okazuje się, że ten przejaw aktywności fizycznej o którym często fantazjują mężczyźni, doczekał się zorganizowanych zawodów. To, że walki odbywają się zwykle na festiwalach i targach erotycznych to nieistotny szczegół.

Najdziwniejsze sporty świata 2

Skok na dechę do kałuży z błotem

Nie wiem co dokładnie jest oceniane podczas tych zawodów, ale skok do błotnej dziury jest tylko jednym z wielu interesujących sportów uprawianych podczas Summer Redneck Games we Wschodnim Dublinie (USA)

Wyścigi wychodków

Outhouse Racing

Do wzięcia udziału w wyścigach wychodków będziecie potrzebowali wychodka przystosowanego do przemieszczania się po śniegu oraz trzyosobowej drużyny składającej się z jeźdźca i dwóch pchaczy. Wychodek musi posiadać siedzenie oraz uchwyt na papier toaletowy.

Brytyjskie mistrzostwa w kopaniu po goleniach

W szranki staje dwóch zawodników, którzy przed walką wypychają swoje nogawki słomą. Tak zabezpieczeni chwytają się za barki i przy pomocy kopniaków golenie usiłują wytrącić przeciwnika z równowagi.

Najdziwniejsze sporty świata 3

Bagienne nurkowanie

Zawodnik musi przepłynąć 55-metrowy rów wypełniony bagnistą cieczą, którą z pewną dozą optymizmu można by nazwać wodą. Podczas pokonywania kanału, może oddychać jedynie za pośrednictwem rurki do nurkowania.

Najdziwniejsze sporty świata 4

Zapasy paluchów

Sport przypomina siłowanie się na rękę, ale przy pomocy stóp. Zawodnicy blokują swoje paluchy i podczas meczu, trwającego trzy rundy wyłaniają zwycięzcę.

Ekstremalne prasowanie

„Najnowszy sport ekstremalny łączący dreszcz emocji towarzyszący aktywności terenowej z satysfakcją płynącą z dobrze uprasowanej koszulki.” Podobnie jak kilka innych sportów w naszym zestawieniu, tak i ten narodził się w Wielkiej Brytanii. Można go uprawiać dosłownie wszędzie, a im dziwniejsze miejsce wybierzemy tym lepiej.

Podwodny hokej

Mecze rozgrywane są w basenie, na dnie którego umieszcza się hokejowy krążek. Zawodnicy z dwóch drużyn mają za zadanie przepchnąć go do bramki przeciwnika przy pomocy krótkich kijków. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność ciągłego wypływania na powierzchnię w celu zaczerpnięcia powietrza.

Najdziwniejsze sporty świata 5

Boks szachistów

Boks kojarzy się zwykle z dwoma mięśniakami piorącymi się po gębach i choć sport wymaga pewnej inteligencji i trzymania się strategii to nie jest uznawany za zajęci dla intelektualistów. Nie można tego natomiast powiedzieć o krzyżówce boksu i szachów. Podczas rozgrywek rundy walki na szachownicy przeplatają się z rundami okresami zwykłego boksu. Wygrać można zarówno poprzez nokaut jak i szach mat.

Dyniowe regaty

Co roku w Oregonie organizowane są regaty gigantycznych, wydrążonych dyń. Zawodnicy mają za zadanie jak najszybsze opłynięcie jeziora, a nad ich bezpieczeństwem czuwają ochotnicy w łodziach ratunkowych.

Pojedynki na kartonowe tuby

Cardboard Tube Duel 2, Kevin Lee Gets Dominated

Tego sportu nieświadomie uprawiało pewnie wielu z nas. W pojedynkach biorą udział ochotnicy ubrani w kartonowe zbroje i uzbrojeni w kartonowe tuby. Walka najczęściej kończy się zniszczenie broni jednej ze stron.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)