16 najlepszych narzędzi do zarządania hasłami w Firefoxie

16 najlepszych narzędzi do zarządania hasłami w Firefoxie23.06.2009 22:55
password
password
Mateusz

Potrzebujesz narzędzia do zarządzania hasłami, generowania ich lub podglądania? Jeśli tak, to czytaj dalej.

Potrzebujesz narzędzia do zarządzania hasłami, generowania ich lub podglądania? Jeśli tak, to czytaj dalej.

Z hasłami spotykamy się na każdym kroku. Musimy wpisywać je podczas logowania do poczty, forum internetowego i wielu innych stron. Zdarza się, że nie korzystamy z jednego, lecz do każdego konta wymyślamy oddzielne. Jeśli będziemy musieli zalogować się na jakąś witrynę poprzez inny komputer lub co gorsza wpisywać od nowa hasła do wszystkich stron to na pewno nie będziemy zadowoleni. Z pomocą przychodzą wtedy specjalne rozszerzenia, które pozwalają synchronizować, przenosić i generować nowe hasła. Wśród nich znajdą się też takie, które pokażą nam czy dobrze wpisaliśmy hasło w formularzu.

 1. Eksport i synchronizacja

 1. Generowanie haseł

 1. Managery haseł

 • LastPass Password Manager(https://lastpass.com/) - program do zarządzania hasłami, generowania nowych, wypełniania formularzy itd. Działa również z Internet Explorerem(http://vbeta.pl/2009/06/19/internet-explorer-8-najlepsza-przegladarka-na-swiecie/).
 • RoboForm(http://www.roboform.com/) - ciekawe rozszerzenie automatycznie zapamiętujące hasła do logowania. Potrafi szyfrować i tworzyć nowe hasła.
 • Secure Login(https://blueimp.net/mozilla/) - oprócz łatwego dostępu do hasła program ten ma jedną ciekawą opcję. Pozwala zabezpieczyć nasze zakładki i uniemożliwić dostęp do nich.
 • Sxipper(http://www.sxipper.com/) - Sxipper to program, który tworzy specjalne profile, które potem są wykorzystywane do rejestracji lub logowania na strony internetowe. Jeśli nie chcesz za każdym razem wypełniać podobnych formularzy rejestracyjnych, wystarczy stworzyć profil ze swoimi danymi, a Snipper automatycznie wypełni formularz.
 1. Odszyfrowywanie haseł

 • Show my Password(https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8016) - sprytny dodatek, dzięki któremu zobaczysz czy dobrze wpisałeś hasło. Kiedy już wpiszesz hasło wystarczy, że przejedziesz po nim kursorem myszy. Poszczególne gwiazdki ukrywające litery będą znikać, a w ich miejscu będą pojawiać się symbole im odpowiadające. Takie rozwiązanie przyda Ci się, jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze wpisałeś hasło.
 • Show Password On Input(https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6143) - po instalacji tego dodatku, obok pola do wpisywania hasła pojawi się mały obszar, w którym zobaczysz jakie znaki wpisałeś.
 • Unhide Passwords(http://www.contrex.ca/gecko/) - kolejne rozszerzenie, które jest przydatne kiedy nie wiesz czy dobrze wpisałeś hasło. Pomoże Ci uniknąć np. kilkunastominutowej blokady konta na forum, która automatycznie uruchamia się po kilku nieudanych próbach zalogowania się do konta(http://vbeta.pl/2009/06/18/allegro-konta-junior-dla-mlodziezy/).

Źródło: mashable.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)