18-letnia modelka z zespołem Downa wypromowała się na Facebooku i Instagramie

18‑letnia modelka z zespołem Downa wypromowała się na Facebooku i Instagramie

18-letnia modelka z zespołem Downa wypromowała się na Facebooku i Instagramie
Źródło zdjęć: © Wszystkie zdjęcia: Instagram/madelinesmodelling_
Marta Wawrzyn
22.05.2015 12:31

Ta dziewczyna jest dowodem na to, że w czasach serwisów społecznościowych żadne przeszkody nie są straszne. Wystarczy sięgnąć po to, czego się chce.

Jeśli dobrze się poszuka, okazuje się, że Facebook i inne serwisy społecznościowe pełne są pozytywnych historii. Jedną z nich opisuje dziś Mashable.

18-letnia Australijka Madeline Stuart postanowiła zostać modelką, ale w jej przypadku to nie takie proste. Dziewczyna ma zespół Downa, co w świecie, w którym obowiązują wyśrubowane standardy urody, dyskwalifikuje ją już na dzień dobry. A może wcale nie?

Z pomocą swojej matki dziewczyna szuka agenta, a w międzyczasie promuje się w serwisach społecznościowych, wrzucając zdjęcia i pełne pozytywnej energii wiadomości. Na Facebooku zdobyła już 327 tysięcy fanów, na Instagramie 27 tysięcy. A to dopiero początek, Madeline idzie jak burza.

"Świat mody na nią spojrzy, tylko jeśli zdobędzie dużą popularność w social media, taka jest prawda. Ona chce coś zmienić, nie chce być dyskryminowana ze względu na swoją chorobę" – tłumaczy jej matka na łamach "Daily Mail Australia". Czy świat mody kiedykolwiek przyjmie Madeline do swojego grona? Prawdopodobnie nie. Ale Internet już ją zaakceptował, dokładnie taką, jaka jest.

Dziewczyna pod każdym zdjęciem zbiera tysiące lajków i setki komentarzy, w których nieznajomi ludzie piszą, że jest piękna i życzą jej powodzenia. Nikt z setek tysięcy fanów Madeline nie widzi niczego dziwnego w jej marzeniach, zwłaszcza że ona już pokazała, jaką ma siłę. Nastolatka miała problemy z wagą, ale wzięła się za siebie, zmieniła dietę, zaczęła uprawiać sporty. Efekty widoczne są na zdjęciach poniżej.

Teraz chce przekazać ludziom, że jest dokładnie taka jak wszyscy. I choć w Internecie panuje taka sama znieczulica jak w prawdziwym świecie, wygląda na to, że jej się uda. Wiadomość "mam zespół Downa i jestem zupełnie zwyczajną dziewczyną, spójrzcie tylko" rozprzestrzenia się w zaskakująco szybkim tempie.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)