18 najbardziej pomysłowych płotów

18 najbardziej pomysłowych płotów

18 najbardziej pomysłowych płotów
Marek Maruszczak
20.01.2012 23:50

Wcale nie trzeba wydawać majątku na kowala lub firmę zajmującą się przygotowywaniem „unikalnych” (pół osiedla już takie ma) płotów z metalu. Na świecie znalazło się wystarczająco wielu entuzjastów niecodziennych pomysłów i alternatywnej estetyki żeby zebrać materiały do tej galerii. Masz w zapasie kilkadziesiąt desek surfingowych? Możesz mieć również fajne ogrodzenie.

Pomysłowe ogrodzenia 1

Obraz

Oryginalny i praktyczny sposób na wykorzystanie starych słupów wysokiego napięcia. Izolatory energetyczne wykonane z zielonego szkła prezentują się wyjątkowo ładnie w roli ozdobnego ogrodzenia.

Obraz

Czasami materiał recyklingowy ma smutniejszą historię, ale nawet łuski po pociskach artyleryjskich nie powinny się marnować.

Obraz

Ta dziwna stalowa konstrukcja znajduje się w mieście Lincoln w stanie Massachusetts w USA. Płot otacza dom Boba Davoli i Eileen McDonagh, którzy traktują go bardziej jak nowoczesną rzeźbę niż ogrodzenie. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu stalowych sztab, w zależności od kąta obserwacji płot może być przezroczysty lub stanowić zwartą płaszczyznę.

Obraz

Tęczowy płot widoczny na powyższej fotografii znajduje się w na starym mieście w Smithville.

Pomysłowe ogrodzenia 2

Obraz

O tym murku niewiele wiadomo poza tym,  że zrobił oszałamiającą karierę w Internecie.

Obraz

Płot, który marzył o zostaniu torem kolejki górskiej.

Obraz

Stara wypróbowana metoda na ryckling zużytego sprzętu narciarskiego.

Obraz

Gdyby Big Lebowski mieszkał na wsi, to pewnie tak wyglądałby jego płot.

Pomysłowe ogrodzenia 3

Obraz

Nawet ogrodzenie wykonane ze stalowej siatki może być ciekawe.

Obraz
Obraz

Tę pomysłowa iluzję optyczną namalowano na płocie, który znajduje się w niemieckim mieście Mannheim.

Obraz

Pomysłowe ogrodzenia 4

Obraz

Płot, na którym wieszano tysiące staników stanowił całkiem popularną atrakcję turystyczną w Nowej Zelandii. Odpowiednie znaki zachęcały wszystkich chętnych do umieszczania na nim swoich lub cudzych biustonoszy. Niestety w 2006 roku odkryto, że ogrodzenie znajduje się na terenie publicznej drogi i kazano go usunąć z powodu zagrożenia dla ruchu drogowego i nieestetycznego wyglądu.

Obraz

Nie wiem gdzie znajduje się to ogrodzenie, ale przypuszczam, że gdzieś w okolicy miejsca, w którym uwieczniono najsławniejszą windowsowską tapetę.

Obraz

Kiedy maniacy gier komputerowych wychodzą z domu.

Obraz

Największy zestaw kredek w mieście.

Pomysłowe ogrodzenia 5

Obraz

Ogrodzenie wykonane ze starych rowerowych części znajduje się w mieście Ithaca w stanie Nowy Jork w USA. Za płotem mieści się warsztat rowerowy.

Obraz

To chyba mój ulubiony płot w dzisiejszym zestawieniu. Nie jest co prawda ani najbardziej pomysłowy, ani szczególnie kolorowy, ale wygląda po prostu fajnie. Poza tym można mieć nadzieję, że gdzieś poza kadrem znajduje się wybrzeże oblewane solidnymi falami.

Obraz
Obraz

Na koniec najbardziej praktyczny wynalazek. Jeżeli już władze zdecydują się odgrodzić jakiś fragment miasta, to mogą przynajmniej postarać się aby płot przydał się jeszcze do czegoś. Poza ograniczaniem wolnej przestrzeni, ogrodzenie może jak widać pełnić rolę ławki, a znając dziecięcą wyobraźnię, również placu zabaw.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)