20 najbardziej pomysłowych wizytówek

20 najbardziej pomysłowych wizytówek

20 najbardziej pomysłowych wizytówek
Marek Maruszczak
04.07.2011 23:00, aktualizacja: 11.03.2022 11:23

Czasami inwencja autorów wizytówek jest tak duża, że karteczki z nazwiskami i adresami awansują do roli całkiem użytecznego gadżetu. Innym razem liczy się przede wszystkim wygląd. Niektóre z kart wizytowych zebranych w tym zestawieniu to prawdziwa uczta dla oczu.

Salon fryzjerski - MODHair

Obraz

MODhair, to salon, w którym podczas strzyżenia posłuchamy sobie klasycznego rocka. Wizytówka musiała pasować do klimatu salonu.

Fistaszki

Obraz

Japońska agencja reklamowa Arigatou wpadła na pomysł umieszczania danych na powierzchni przedmiotów organicznych. Przy pomocy lasera wypalają, więc informacje między innymi na fistaszkach, fasolkach i ziarenkach ryżu.

Centrum jogi - yogaone

Obraz

Wizualne przedstawienie tego, co można będzie zrobić ze swoim ciałem po sesji jogi, to doskonały pomysł. Nie o każdej wizytówce można powiedzieć, że jest interaktywna.

Osobisty trener - Paul Nielsen

Obraz

Paul z pewnością zostanie zapamiętany jako trener. Nawet odczytanie wizytówki wymaga odrobiny ćwiczeń.

Mediator rozwodowy - Marieta Badescu

Obraz

Nie ma lepszego sposoby na małżeńskie życie niż udane pożycie. Marieta zdaje się o tym wiedzieć. Ciekawe, czy poczekalnie przed jej biurem jest równie zachęcająca co wizytówki?

Projektant - Jamie Wieck

Obraz

Kolejny, ale z pewnością wyjątkowy. Choć organiczna czupryna ma najwidoczniej odnosić się do słowa "Bloomin", to przed zajrzeniem na stronę Jamie, przypuszczałem, że jest ona projektantką zieleni.

Greek

Obraz

Nie mam pojęcia, czy firma, której wizytówki znajdują się w talerzu zajmuje się usługami gastronomicznymi, czy też projektowaniem naczyń lub architekturą. Jestemjednak przekonany, że gdybym się tego do wiedział, to informacja zostałaby w mojej głowie na dłuższą chwilę.

Strona Mixtape Generation - Koji Sueyoshi

Obraz

Strony internetowe można promować również na papierze. Szczególnie fajnie wygląda pasek z miejscem na ręczne wpisanie numeru telefonu.

projektant grafiki - Jose Antonio

Obraz

Taką wizytówkę chciałbym znaleźć czekając w kolejce lub przygotowując się do jazdy autobusem.

Korektorka - Helena Ayres

Obraz

Przepis na świetną wizytówkę - użyteczny i zabawny gadżet związany z naszym zajęciem.

Grafiki na opakowaniach

Obraz

Podobno większość konsumentów zwraca równie dużą uwagę na opakowanie jak na sam gadżet. Wizytówka firmy zajmującej się projektowaniem oryginalnych opakowań, powinna być więc równie pomysłowa, co towary, które oferuje.

Dentysta - dr Anita Wehrle Lechmann

Obraz

W razie zaobserwowania u siebie podobnych objawów, wiadomo będzie do kogo dzwonić.

Projektant - Daniel Ballou

Obraz

W poszukiwaniu oryginalnego zamiennika wizytówki Daniel Ballou trafił na monety. Całkiem dobry pomysł. Człowiek odruchowo ma ochotę wziąć do ręki choć jedną z nich.

Prezenter radiowy - Chris Fisher

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/07/ChrisFisher1.jpg)

Chris Fisher, to jeden z najbardziej znanych prezenterów radiowych w Dubaju. Powyższe wizytówki zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o nim. Oryginalność projektu udało się połączyć z elegancją, więc radiowiec powinien być z nich bardzo zadowolony.

Lekarz - dr med. pramod V. Niphadkar

Obraz

Płuca można ćwiczyć tak samo jak inne części ciała, ale co jeżeli chory jest w takim stanie, ze nie da rady nadmuchać balonika?

CK Koo - stylistka

Obraz

Wizytówka, którą można przebierać.

The Farm

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/07/owieczka.jpg)

Przykład przerostu formy nad treścią. Choć wizytówka jest bardzo ciekawa, to spodziewałem się, że należy do przedstawiciela firmy odzieżowej. Okazuje się jednak, że takimi kartami zachęca się do odwiedzania gospodarstwa, w którym dzieci mogą sobie pogłaskać np. owieczki.

LEGO

Obraz

Chyba najfajniejsza wizytówka na świecie, o czym więcej możecie przeczytać w tym wpisie.

Ruchoma wizytówka

Obraz

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)