22‑calowy monitor multi-touch już w marcu

W czerwcu ubiegłego roku firma Albatron pokazała prototyp pierwszego na świecie monitora wykorzystującego technologię multi-touch. Firma zapowiedziała już, że pierwsze produkcyjne egzemplarze znajda się w sprzedaży już w marcu tego roku.

22-calowy monitor multi-touch już w marcu
Arkadiusz Gabrysiak

21.01.2009 | aktual.: 15.03.2022 09:01

W czerwcu ubiegłego roku firma Albatron pokazała prototyp pierwszego na świecie monitora wykorzystującego technologię multi-touch. Firma zapowiedziała już, że pierwsze produkcyjne egzemplarze znajda się w sprzedaży już w marcu tego roku.

Albatron śpieszy sie z wprowadzeniem swoich nowatroskich monitorów ponieważ wielkimi krokami nadciąga finalna wersja Windowsa 7, który jak wiadomo ma wspierać multi-touch. A że na rynku nie ma monitorów wolnostojących do komputerów stacjonarnych z takimi możliwościami, to firma Albatron widzi w tej luce swoją szansę na sukces.

Jak na razie wiadomo, że monitor posiadać będzie sensory raczej w obudowie aniżeli na powierzchni ekranu. Ma to gwarantować lepszą jakość obrazu oraz większą trwałość urządzenia.

Monitor wspierać ma częstotliwość odświeżania rzędu 120Hz, a podłączenie do komputera możliwe będzie poprzez port DVI oraz VGA. Przekazywanie "informacji dotykowych" do komputera ma natomiast odbywać się poprzez port USB.

Źródło: Engadget

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.