Internet? Po wczorajszym wieczorze wyborczym mogę stwierdzić: dno i metr mułu

Nie dziwię się, że Polakom wciąż niespieszno do Internetu. Po tym, co zobaczyliśmy na Twitterze i, po części, w telewizji, nikt nie będzie chciał się ubrudzić tym bagnem.

Zdjęcie kobiety pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie kobiety pochodzi z serwisu shutterstock.com

“Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi” - śpiewał kiedyś Kazik. I o ile zawsze mogłem się z tym fragmentem zgodzić, to w trakcie wieczoru wyborczego na Twitterze było mi wstyd, mimo że niczego złego nie robiłem, a tylko obserwowałem.

Twitter na TVN24

TVN 24 znowu wyciągnął rękę do twitterowiczów i dał im szanse: pokażemy najciekawsze komentarze w telewizji. Świetna inicjatywa i świetna okazja dla piszących w Internecie — wreszcie można pokazać, że w Sieci są interesujące, mądre komentarze.

Tak zapowiadano wieczór wyborczy z Twitterem:

Z wirtualnego studia razem z Jarosławem Kuźniarem śledzić będziemy także powyborcze emocje i komentarze w sieci, w mediach społecznościowych — przede wszystkim Państwa opinie, na które czekamy na Kontakcie24 Czytaj więcej

Stacja po wpadce z eurowyborów, kiedy wszystkie wpisy były widoczne, delikatnie zamazała obraz z Twittera, przez co nie wszystkie wypowiedzi były widoczne. Ale niektóre obrazki przez sito i tak się przecisnęły, ukazując się w telewizji. Np. dostał się taki:

Albo jeden z Goebbelsem na tle studia TVN.

Telewidzom wiele głupich tekstów oszczędzono, ale wyobrażam sobie, że było wielu, którzy śledzili wieczór wyborczy bezpośrednio na Twitterze, klikając w hashtag “Czasdecycji”. Chcieli dyskutować albo po prostu obserwować. Co zobaczyli?

Rynsztok. Po prostu. Masa idiotycznych tekstów, głupich obrazków, obrażanie prowadzącego. I nie obchodzi mnie, że Jarosław Kuźniar nie jest lubianą postacią. Robienie, mówiąc delikatnie, bałaganu niczego nie tłumaczy.

Zobacz również: Gadżetovlog o reality TV

Kiedyś napisałem, że cyfrowe wykluczenie bierze się z tego, że nie pokazaliśmy naszym rodzicom i dziadkom dobrej strony Internetu. Nie chcieliśmy ich zachęcić, nie chcieliśmy ich nauczyć, więc zostali przy telewizji.

Internet = bezmyślny hejt

Teraz mam wrażenie, że odstrasza sam Internet. Ktoś, kto nie korzysta z niego zbyt często, po zobaczeniu Twittera (mógł to zrobić, bo został zachęcony w telewizji), odbije się od Sieci. Kto chce taplać się w rynsztokowych komentarzach, obelgach, idiotycznych obrazkach?

Wrzucanie całego Internetu do jednego worka po tym, jak banda głupków z nudów zrobiła na Twitterze burdy, może i nie jest najlepszym pomysłem. Ale z drugiej strony to wystawia Internetowi swego rodzaju wizytówkę. Ja wiem, że takie patrzenie na Internet jest błędem, wy też to wiecie, ale ktoś, kto decyduje się na takie akcje lub ogląda je w telewizji, może myśleć inaczej.

Obym się mylił, ale po raz kolejny banda głupków pokazała, że Internet trudno traktować serio. Nie ma sensu robić ciekawych akcji z Twitterem, bo przecież zniszczy to grupa “żartownisiów”, dla których to jedyna okazja, żeby zabłysnąć i przez chwilę być w telewizji.

A ile było gadania, że Internet taki niezależny, taki mądry, taki wiarygodny, nie to co telewizja i ci zakłamani eksperci oraz gapiący się na to tłum ludzi. I kiedy faktycznie można pokazać dobrą stronę Sieci, to te same osoby, które często powtarzają te hasła, lecą na Twittera i spamują kanał idiotycznymi obrazkami. Wiecie, tacy odważni bojownicy, bo pod nickiem wrzucają TVN-owi, że kłamie.

Tymczasem jak przyjdzie co do czego, to na wierzch wypływa głupota. Przykry opis Internetu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Takiego roku jeszcze nie było - Polacy rządzą w świecie gier Wybieramy gadżet tygodnia [10]. Który podobał się Wam najbardziej? PlayStation 4 ma już rok! Czego nauczyła nas nowa generacja? Techland “wygrywa internety”. Dying Light nabija się z Kim Kardashian i robi to najlepiej ze wszystkich Ubieraj się jak asasyn albo czołgista z World of Tanks. Cosplay dla każdego "Złodzieje contentu". Wardęga walczy z portalem o swoje pieniądze – i jest skuteczny! SA Wardęga wygrałby wybory samorządowe? Nie ma szans - przeceniamy Internet Czytajcie stare pisma o grach i zobaczcie, jak was okłamano! Na własne życzenie Film dnia: Dwie asystentki głosowe w jednym domu? Katastrofa! Siri nie polubi się z Aleksą AliBadi - koszulki z DLC. Płatne dodatki wkraczają do świata mody. I do naszego życia Lekko Stronniczy dla Gadżetomanii: "Chcemy pozostawić coś namacalnego po naszym programie" TVP potrzebuje miliarda z abonamentu, żeby były dobre filmy. A co, kiedy już będzie miliard? Zdjęcie dnia: Nie uwierzycie, że w tym niepozornym domku mieszka największy fan "Obcego" Aktualizacja GTA: San Andreas wycina zawartość z gry. Oburzające? Niekoniecznie - nowa dystrybucja to nowe problemy Polscy asasyni, symulator pociągu pancernego i „Banished” na Syberii. Będziecie w to grać? Call of Duty jak Pink Floyd. Kręcimy się w kółko, więc dlaczego z grami miałoby być inaczej? Assassin’s Creed: Unity - Rewolucja francuska i Wieża Eiffla. Nie liczy się historia, ważny jest mit Gadżet tygodnia [9] – znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Promować porno w ramach walki z piractwem? Nie, to wcale nie takie głupie pytanie Film dnia: Rower-rakieta jechał 333 km/h! Lepszy od Ferrari 6 mln Polaków korzysta z nielegalnych stron bukmacherskich. Wcale mnie to nie dziwi - legalnych trudno polubić Rewelacja! Ten ptak naśladuje strzelanie z blastera i inne dźwięki z „Gwiezdnych wojen”