25 najciekawszych konsolowych podróbek

Większość z nas pamięta pewnie wysyp fałszywych NESów, który miał miejsc w kilka lat po premierze „oficjalnej” polskiej podróbki konsoli Nintendo – Pegasusa. Okazuje się jednak, że nie tylko ta konsola doczekała się bardziej lub mniej dziwacznych podróbek. Co ciekawe niektóre z nich są całkiem fajnymi gadżetami.

25 najciekawszych konsolowych podróbek
Marek Maruszczak

25.10.2011 19:30

Podrabiane konsole 1

Xbox 360 w wersji mini

Super Megason IV, czyli przypominający Playstation klon NESa

Obraz

Game Theory Admiral - GBA w wersji "budżetowej"

Obraz

Guitar Hero? Nie, to Guitar Superstar

Obraz

PX-3600 - Nazwa kojarzy się z Xboxem 360, wygląd z Xboxem, a w środku znajduje się klon NESa

Obraz

Podrabiane konsole 2

NE Double Games - wyjątkowo oryginalna podróbka NDSa. Dwa ekrany konsoli to tak naprawdę wymienialne kartridże z grami, z których każdy ma własny wyświetlacz. Dostępne są 4 rodzaje gier: Soccer, Submarine Invasion, Fortress Guardian i Street Fighter. W momencie sprzedaży, w zestawie znajdują się gry Soccer i Street Fighter.

Obraz

Wee - prawie jak Wii

Obraz

Przypuszczam, że to kolejny klon NESa, ale nie jestem tego pewny, Jeżeli dysponujecie jakimiś informacjami na ten temat, to dajcie znać w komentarzach.

Obraz

POP Station - wygląda jak PSP, a odpala prawdopodobnie ROMy gier na starsze konsole - całkiem przydatny gadżet.

Obraz

Reactor - bezprzewodowy, więc "prawie jak" Wii.

Obraz

Podrabiane konsole 3

Pro Game Portable - kolejny klon PSP, na którym zagramy w gry z starszych konsol, takich jak SNES, NES i GBA.

Obraz

V-Sports - jeżeli coś się dobrze sprzedaje trzeba to skopiować. W tym przypadku padło na Wii.

Obraz

Treamcast - nawet niedocenione przez rynek dziecko Segi - Dreamcast - doczekało się własnego klona. Ciekawe w co można było na nim zagrać?

Obraz

WiNi Sports - chyba najbardziej przypominająca oryginał podróbka Wii. Nie chciałbym być na miejscu dzieciaka, którego rodzice nie zauważyli różnicy.

Obraz

Nintendo Polystation - czyli gwarantująca sukces mieszanka dwóch mocnych marek.

Obraz

Podrabiane konsole 4

MiWi - Wygląda paskudnie, działa pewnie jeszcze gorzej, ale skojarzenia z Wii pozwoliły pewnie sprzedać całkiem sporo egzemplarzy.

Obraz

Mini Polystation 3 - całkiem oryginalna podróbka. Jej wygląd przypomina pomniejszona wersję PS3, ale zastosowano matowy plastik, a z tyłu urządzenia zamocowano malutkiego pada - również skopiowanego od Sony. Najciekawszym elementem jest jednak wysuwany ekran. Na MP3 można pograć nawet bez telewizora.

Obraz

Pocetfami, czyli konsola, o którą Nintendo toczyło bój przed sądem i go przegrało. Malutki klon NESa został dopuszczony do sprzedaży w Japonii, bo większość patentów związanych z oryginalną konsolą zdążyło już wygasnąć.

Obraz

FC4Plus

3 sloty na kartridże i  4 kompatybilne konsole - NES, SNES, Sega Genesis i G Factor

Obraz

Power Player - podróbka N64

Obraz

Podrabiane konsole 5

Coleco Gemini - podróbka pierwszych Atari, to ciekawy przykład na to, jak naśladowca może natchnąć producentów oryginału do działania. Możliwe, że to konsola Gemini przyczyniła się do zmiany wyglądu kolejnej wersji Atari.

Obraz

Game Joy - Jak słusznie zauważył Bonngo23, to niemal idealna kopia Gameboya Micro

Obraz

PCP - klon PSP odtwarzający ROMy starszych gier.

Obraz

Polystation, czyli klasyka gatunku. Podrabiany NES o wyglądzie Playstation był dostępny nawet w Polsce.

Obraz

Na koniec PXP-2000, czyli całkiem fajna podróbka. Poza tym, że można na niej zagrać w ROMy gier z NESa, wszystkich Game Boyów, SFC i MD, to wyposażono ją w głośniki stereo, kamerę, radio FM, slot kart pamięci i wyjście TV. Chętnie kupiłbym taką zabawkę.

Obraz

SFC and MD

Źródło: SmooshOobjectAcid Cow

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.