3 miesiące po kinie w VOD - za 30 dolarów

3 miesiące po kinie w VOD - za 30 dolarów

3 miesiące po kinie w VOD - za 30 dolarów
Blomedia poleca
12.04.2011 11:13

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Brak rozbudowanych ofert VOD i wypożyczalni w Polsce ma swoje plusy, na przykład dla właścicieli kin. W USA mogą oni niedługo mieć ciężkie życie.

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Brak rozbudowanych ofert VOD i wypożyczalni w Polsce ma swoje plusy, na przykład dla właścicieli kin. W USA mogą oni niedługo mieć ciężkie życie.

Firmy Warner, Sony, Fox i Universal dogadują się z nadawcami kablowymi w celu stworzenia usługi premium VOD. "Premium" mają być szybsze premiery hiciorów prosto z kin. Filmy takie jak "The Adjustment Bureau", "Paul" i "Just Go With It" powinny być dostępne już 60 dni po kinowej premierze. Oczywiście nie za normalną cenę. Wytwórnie mają ochotę kasować za takie przyspieszone VOD nawet 30 dolarów od filmu (wypożyczonego na 48 godzin). A najgorsze jest to, że mimo potwornie wysokiej ceny w USA na pewno znajdą się zapaleńcy, którzy będą skłonni tyle zapłacić.

Pomysł oczywiście nie spodobał się właścicielom kin. Firma AMC Theatres wydała niedawno oświadczenie, w którym pisze o fatalnym wpływie, jaki będzie miało p-VOD na interesy kin.

[cytat]Wszystkie działania, które obecnie podejmujemy, mają jeden cel - zwiększyć liczbę widzów i poprawić zdrowie naszego biznesu - czytamy w oświadczeniu. Świat p-VOD w zdefiniowanej obecnie formie zagraża temu zdrowiu. W związku z tym poinformowaliśmy studia o naszych oczekiwaniach co do finansowych ustaleń dotyczących filmów dostępnych w p-VOD.[/cytat]

Przemysł muzyczny boi się iTunesa i jemu podobnych, a kina dostają w skórę od VOD. Nikt nie lubi postępu, jeśli traci na nim pieniądze. Ale świat idzie do przodu. Przyspieszenie usług treści na żądanie jest nieuniknione. Może nie teraz i nie za 5 lat, ale gdy łącza internetowe znów potroją swoje prędkości, a nowa generacja widzów przyzwyczajonych od urodzenia do VOD dorośnie, nie będzie już odwrotu.

Źródło: Multi-blogFot. Gizmag

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)