3 pomysły na zaręczyny w klimacie fantasy

Strona główna3 pomysły na zaręczyny w klimacie fantasy
27.11.2018 12:23
3 pomysły na zaręczyny w klimacie fantasy
Redakcja Gadżetomanii
Redakcja Gadżetomanii

Uwielbiacie świat Wiedźmina stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego? A może od zawsze marzyliście o tym, żeby dostać list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? Zapomnij o stereotypowych zaręczynach! Przygotuj niespodziankę, której Twoja ukochana nie zapomni do końca życia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

3 propozycje na zaręczyny dla miłośników fantasy

<ol><li>Na zlocie miłośników fantastyki</li></ol>

Kochacie konwenty? Nie możecie doczekać się prelekcji, spotkań z ulubionymi pisarzami i rozmów do białego rana ze znajomymi poznanymi podczas poprzednich spotkań? Przebierzcie się za ulubionych Avengersów – Czarną Wdowę, Thora, Agentkę T.A.R.C.Z.Y czy Kapitana Amerykę.

A może dopiero w tym roku zamierzacie dołączyć do tej pozytywnie zakręconej społeczności? Imprezy zrzeszające miłośników fantasy odbywają się w każdym zakątku Polski. Są to np. poznański Pyrkon, warszawski Comic-Con, Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, lubelski Polcon, Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie czy słynny Eurocon, który co roku odbywa się w innym mieście europejskim.

Jedno jest pewne – ten konwent będzie wyjątkowy. A to za sprawą… złotego pierścionka zaręczynowego z brylantem (przykładowo z kolekcji ACLARI). Pamiętaj, żeby go dobrze ukryć – tak, aby ukochana nie nabrała żadnych podejrzeń. Gdy już znajdziecie się na miejscu, wystarczy wybrać odpowiedni moment np. w kolejce po autograf od ulubionego pisarza lub w trakcie jednej z imprez towarzyszących wydarzeniu. Czy Czarna Wdowa przyjmie zaręczyny Kapitana Ameryki? Wszyscy będą Wam gorąco kibicować. Możecie liczyć na pamiątkowe filmy i zdjęcia. To będzie szalenie emocjonujące wydarzenie!

381456372799586026

<ol start="2"><li>W stylu Harry’ego Pottera</li></ol>

Wiesz, że przyszła narzeczona w dniu jedenastych urodzin z utęsknieniem czekała na list z Hogwartu? Prawdopodobnie jej sowa nieco zabłądziła, ale po kilkunastu latach magicznym sposobem odnalazła drogę (w końcu w świecie, w którym ludzie transmutują się w koty lub żaby, a w szkole mieszka trójgłowy pies wszystko jest możliwe). Przygotuj list zapraszający do Hogwartu. Co zawrzeć w treści? Oczywiście informację o odpowiednim umundurowaniu, niezbędnych podręcznikach i dodatkowym wyposażeniu. Możesz przygotować także odznakę prefekta, czyli starosty domu. To miejsce, w którym fani Harry’ego Pottera najczęściej decydują się ukryć pierścionki zaręczynowe.

Zaproś ukochaną na kremowe piwo (czy wiesz, że możesz je „uwarzyć” samodzielnie w domu?). Przygotuj ulubione przekąski Harry’ego, Rona i Hermiony np. dyniowe babeczki, czekoladowe żaby, fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta, dyniowe paszteciki lub Złote Znicze (wystarczy, że do czekoladek w złotym sreberku dokleisz białe, papierowe skrzydełka).

Rozpocznij zaręczyny od nietypowej przemowy. Powiedz ukochanej, że miłość jest jednym z najtrudniejszych i najsilniejszych odłamów magii. Osoby, które posiądą tę moc, otrzymują zdolność robienia pięknych i ważnych rzeczy… a następnie poproś ją o rękę.

Gdy usłyszysz TAK, zróbcie sobie wspólne zdjęcie do listu gończego w stylu Syriusza Blacka – koniecznie uwiecznijcie na nim pierścionek zaręczynowy.

<ol start="3"><li>W świecie Wiedźmina</li></ol>

„Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę” – jeśli wraz z narzeczoną jesteście miłośnikami gier komputerowych (np. słynnej Baldur’s Gate i Wiedźmina), na pewno właśnie usłyszeliście w głowie głos Piotra Fronczewskiego.

Przygotuj grę plenerową w stylu Wiedźmina. Wcielcie się w role Geralta z Rivii i czarodziejki Yennefer. W zaręczynową zabawę możesz zaangażować rodzinę i najbliższych przyjaciół. Poproś, by bliscy przebrali się za postacie występujące w wiedźmińskim świecie: driady, elfy, krasnoludy, wampiry, trolle, nimfy lub innych wiedźminów i czarodziejki.

Poproś znajomych, żeby wymyślili dla Ciebie i Twojej przyszłej narzeczonej zadania, z którymi wspólnie będziecie musieli się zmierzyć. Jeżeli pokonacie Południcę i Króla Dzikiego Gonu, z pewnością w przyszłości stawicie czoła wszystkim wyzwaniom.

Romantyczne zaręczyny w stylu Wiedźmina mogą odbyć się na zamku. Jeżeli mieszkacie na południu Polski, nie będziecie mieć problemu z wyborem miejsca (np. na Szlaku Orlich Gniazd). Ale i na północy lub w innych częściach Polski nie brakuje potężnych warowni, które mogą być wspaniałym tłem do zaręczyn. Poproś ukochaną o rękę w sposób niekonwencjonalny: „Czy chcesz dołączyć do mojej drużyny i zostać w niej na zawsze?”. Kto powiedział, że zaręczyny muszą być nudne?

Udostępnij:
Komentarze (0)