31 serwisów ze zdjęciami pomocnymi podczas prowadzenia bloga

Strona główna31 serwisów ze zdjęciami pomocnymi podczas prowadzenia bloga
11.05.2009 12:00
stripegenerator
stripegenerator
Mateusz
Mateusz

Podczas tworzenia swojej strony internetowej lub bloga ważną rzeczą jest znalezienie odpowiednich zdjęć pasujących do tematyki naszego projektu. Ważne jest również to, aby fotki, których użyjemy były dobrej jakości. Dodatkowo musimy pamiętać, aby przypadkiem nie złamać praw autorskich, którymi niektóre ze zdjęć są objęte. Korzystając z fotografii ściągniętych z niepewnych źródeł możemy je złamać nieświadomie. Dlatego warto przejrzeć serwisy, na których zgromadzono sporą naprawdę pokaźną liczbę zdjęć i grafik. W dalszej części wpisu znajdziecie listę 31 takich serwisów.

bESwSmdN

Podczas tworzenia swojej strony internetowej lub bloga ważną rzeczą jest znalezienie odpowiednich zdjęć pasujących do tematyki naszego projektu. Ważne jest również to, aby fotki, których użyjemy były dobrej jakości. Dodatkowo musimy pamiętać, aby przypadkiem nie złamać praw autorskich, którymi niektóre ze zdjęć są objęte. Korzystając z fotografii ściągniętych z niepewnych źródeł możemy je złamać nieświadomie. Dlatego warto przejrzeć serwisy, na których zgromadzono sporą naprawdę pokaźną liczbę zdjęć i grafik. W dalszej części wpisu znajdziecie listę 31 takich serwisów.

 1. AarinFreePhoto.com - na tej stronie możesz przebierać spośród ponad 900 zdjęć. Fotki ściągniesz za darmo, a jedyne co musisz zrobić w zamian to umieścić podać link do tej strony, aby każdy wiedział skąd ściągnąłeś zdjęcie.
 1. Alamy.com - wyszukiwarka, która w swojej bazie ma prawie 10 mln zdjęć. Dużą wadą są niestety dosyć wysokie sumy jakie autorzy chcą za możliwość ściągnięcia zdjęcia, jednak chociaż trochę rekompensuje to jakość zdjęć, która jest doskonała.
bESwSmdP
 1. Background-Graphics.com - zbiór darmowych grafik, których możesz użyć na swojej stronie internetowej. W ramach podziękowania autor sugeruje umieszczenie linku zwrotnego na twojej stronie. Każdą z grafik możesz użyć w prywatnym, a także komercyjnym projekcie.
 1. Background Image Maker - umożliwia Ci generowanie tła witryny przy użyciu różnych wzorów i kolorów.
 1. DesignPacks.com - 15 darmowych projektów o różnej tematyce, których możesz użyć na swojej stronie. Za tą stroną przemawia fakt, że oferowane przez nią materiały są zapisane w wysokiej rozdzielczości.
designpacks1
designpacks1
 1. DreamsTime.com - ponad 1,7 miliona zdjęć, za które trzeba zapłacić 26 dolarów (przy obecnym kursie dolara daje nam to ok. 85 zł) to nawet ciekawa oferta.
bESwSmdV
 1. Flickr.com - wyszukiwarka zdjęć objętych licencją Creative Commons. Możesz ich użyć w dowolnym miejscu, pamiętając jednak o przestrzeganiu praw autorskich.
 1. Fotolia - Fotolia to zbiór ok. 2,3 mln zdjęć. Wszystkie możesz ściągnąć po uiszczeniu symbolicznej opłaty.
 1. FreeFoto.com - ponad 100 tys. zdjęć, których możesz swobodnie używać. Jedyne czego wymagają w zamian autorzy to umieszczenie u siebie linku zwrotnego.
 1. FreePhotoBank.com - oferta zdjęć jest tu o wiele uboższa niż na poprzedniej stronie, o której czytałeś. 4000 zdjęć nie jest jednak małą ilością. Podobnie jak w przypadku FreeFoto.com i kilku innych stron wymagane jest podanie linku zwrotnego.
bESwSmdW
 1. FreePixels.com - baza ponad 3000 zdjęć, z których możesz korzystać w prywatnych i komercyjnych projektach. Tutaj także autorzy wymagają podania linku zwrotnego.
 1. FreeRangeStock.com - po rejestracji na stronie (darmowej) uzyskasz dostęp do dużego zbioru darmowych zdjęć, które są zapisane w różnych rozdzielczościach. Najmniejsza z nich to 2400x1600 pixela.
freerange
freerange
 1. FreeStockPhotography.com - ponad 800 zdjęć gotowych do użycia (oczywiście za darmo), które może ściągnąć każdy.
bESwSmdX
 1. FreeWebPhoto.com - tu także znajdziesz ponad 800 zdjęć, których użyć będziesz mógł po wklejeniu na swojej stronie linka zwrotnego.
 1. GamingTextures.com - baza setek tekstur, których możesz użyć jako tła w naszej witrynie.
 1. Gradient Image Maker - sposób użytkowania tego serwisu jest bardzo prosty. Musisz wybrać dwa kolory, po czym strona sama stworzy gradientowe tło.
 1. ImageAfter.com - darmowe zdjęcia i tła zapisane w różnych rozdzielczościach (od 1600x1200 do 2560x1920 pixela). Wszystkich możesz użyć zarówno w prywatnych jak i komercyjnych projektach.
bESwSmdY
 1. iStockPhoto - zdjęcia, które tutaj znajdziesz niestety nie są darmowe, jednak ich jakość może skłonić do kupna. Wszystkie są objęte różnego rodzaju licencjami.
 1. Kollermedia.at - ta strona oferuje ponad 250 wzorów tła, z których możesz korzystać bezpłatnie.
 1. MorgueFile - kolejny ciekawy zbiór darmowych fotografii przeznaczonych dla kreatywnych osób.
 1. OpenStockPhotography.com - wyszukiwarka zdjęć umieszczonych w Wikimedia Commons. Ich liczbę trudno określić, ale prawdopodobnie jest to kilka milionów.
 1. Photogen.com - wchodząc na tą stronę będziesz mógł przebierać spośród 60 stron z darmowymi zdjęciami, które można wykorzystać przy różnych projektach.
photogen
photogen
 1. PixelPerfectDigital.com - jeżeli szukasz bogatej oferty zdjęć, których możesz użyć jako tła na swojej witrynie to dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj ponad 5500 takich plików.
 1. Pixel Patterns - tu znajdziesz jeszcze więcej materiałów, bo ponad 900 wzorów, które możesz wykorzystać (za darmo) na swojej stronie. Twórcy tej strony pozwalają używać materiału na niej zawartego nie tylko do użytku osobistego, ale także w komercyjnych projektach.
 1. Sierrastock.com - wyszukiwarka zdjęć, które możesz wyszukiwać na podstawie ich koloru lub treści.
 1. SquidFingers - kolejne darmowe wzory, tym razem w liczbie 150. Autor w ramach podziękowania za użytkowanie dostarczonych przez niego materiałów prosi o umieszczenie linku zwrotnego na naszej stronie.
squidfingers
squidfingers
 1. Stockvault.net - oferta ponad 8000 darmowych zdjęć, które można wykorzystać przy projektach osobistych i edukacyjnych.
 1. Stockxpert - baza fotografii w rozdzielczości 800x600 pixela, oferowanych po bardzo niskiej cenie (ok. 1 $).
 1. StripeGenerator.com - po wygenerowaniu tła będziesz miał możliwość ściągnięcia go. Zostanie on zapisany w pliku CSS.
 1. SXC.hu - SXC to jedna z największych i najlepszych stron z darmowymi fotografiami.
 1. VintagePixels.com - bardzo specyficzna strona. Oferuje ona bowiem ponad 900 starych fotografii, których możemy dowolnie używać.

źródło: mashable.com

Udostępnij:
bESwSmdZ
Komentarze (0)
bESwSmeL