35 stron z muzyką online na wiosnę :)

Strona główna35 stron z muzyką online na wiosnę :)
31.03.2009 12:44
dizzler
dizzler
Mateusz
Mateusz

Większość z Was zapewne lubi muzykę. Często kiedy chcemy jej posłuchać okazuje się to jednak niemożliwe. Na przeszkodzie może stanąć np. mała ilość miejsca na dysku co skutecznie uniemożliwia nam ściągnięcie muzyki. Są też osoby, które po prostu chcą posłuchać czegoś bez konieczności ściągania plików na dysk twardy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcecie lub musicie posłuchać muzyki bezpośrednio z sieci to na pewno w wyborze odpowiedniego serwisu pomoże Wam poniższa lista.

Większość z Was zapewne lubi muzykę. Często kiedy chcemy jej posłuchać okazuje się to jednak niemożliwe. Na przeszkodzie może stanąć np. mała ilość miejsca na dysku co skutecznie uniemożliwia nam ściągnięcie muzyki. Są też osoby, które po prostu chcą posłuchać czegoś bez konieczności ściągania plików na dysk twardy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcecie lub musicie posłuchać muzyki bezpośrednio z sieci to na pewno w wyborze odpowiedniego serwisu pomoże Wam poniższa lista.

 1. AH.fm - AH.fm oprócz streamingu muzyki elektronicznej czy tanecznej, pozwala również na wymianę swoich poglądów dzięki forum.
 1. AmazingTunes.com - Ta strona umożliwi Ci wyszukanie artysty, którego chcesz posłuchać, a także wybór stacji radiowej z przygotowanej listy. Dzięki odtwarzaczowi pop out możesz posłuchać muzyki przeglądając jednocześnie inne strony internetowe.
 1. AOL Radio - Prowadzone przez CBS Radio AOL Radio pozwoli Ci rozmawiać, słuchać muzyki oraz stacji radiowych.
 1. Blip.fm - Kolejny z serwisów pozwalających zostać DJ'em. Wystarczy, że podasz swój pseudonim oraz adres e-mail i już możesz zacząć tworzyć swoje własne stacje radiowe.
 1. Deezer.com - Na tej stronie będziesz mógł posłuchać muzyki za darmo, stworzyć swoją własną playlistę, podzielić się nią z przyjaciółmi, a także umieścić muzykę na innych witrynach. Jeśli nie znacie zbyt dobrze języka angielskiego, to nie musicie się niczym martwić. Serwis posiada również polską wersję językową.
 1. DI.fm - Digitally Imported specjalizuje się w strumieniowej transmisji muzyki elektronicznej i tanecznej (np.chillout, house czy trance) z całego świata. Oferuje również możliwość wykupienia pakietu premium, który umożliwia słuchanie muzyki o podwyższonej jakości.
 1. Dizzler.com - Dizzler.com to prosty serwis oferujący streaming pojedynczych kawałków, stacji radiowych, filmów oraz wielu innych rzeczy.
 1. Finetune.com - Kiedy znajdziesz już muzykę jakiej szukasz, będziesz mógł umieścić ją w playliście, a następnie na swojej stronie internetowej.
 1. Free.Napster.com - Darmowy streaming muzyki z Napstera, który zawiera pełne wersje albumów.
 1. Grooveshark.com - Zbuduj swoją własną listę, zawierającą dowolną ilość utworów, zapisz ją, a w przyszłości odsłuchuj dowolną ilość razy. Jedną z ciekawszych opcji jest podsuwanie propozycji utworów podobnych do tych, które umieściłeś na liście.
 1. iLike.com - iLike.com to mieszanka wielu różnych piosenek w pełnych wersjach, a także ich próbek.
 1. iTunes - Jeden z najpopularniejszych serwisów. Aby posłuchać muzyki wystarczy kliknąć w przycisk "Radio" i już możemy wybierać spośród jednej z wielu stacji radiowych zebranych z całego świata.
 1. Jiwa.fm - Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić jest wyszukanie gatunku muzyki jaki preferujesz. Jiwa.fm zrobi resztę i wyręczy Cie w szukaniu odpowiadającym twoim gustom stacji muzycznych.
 1. Last.fm - Last.fm śledzi jakiej muzyki słuchasz i podsuwa sugestie o tym, które kawałki mogłyby Cię jeszcze zainteresować.
 1. Live365.com - Mieszanka darmowych, a także dostępnych tylko dla VIP'ów (którzy opłacili dostęp) stacji. Możecie tam znaleźć prawie każdy gatunek muzyczny o jakim pomyślicie.
 1. Magnatune.com - Stacja z muzyką niezależnych artystów, gdzie możesz przesłuchać ich albumów lub kupić je za cenę, którą sam zaproponujesz (począwszy od 5$ w górę).
 1. MeeMix.com - Oprócz standardowego wyszukiwania ulubionej muzyki MeeMix umożliwia również stworzenie swojej własnej rozgłośni radiowej.
 1. MikesRadioWorld.com - przewodnik po ponad 5000 stacji radiowych z USA, Kanady, Nowej Zelandii, Australii i Europy.
 1. Mixwit.com -  Serwis działający na zasadzie opisanej przy okazji Muxtape. Tworzymy własny mix, który udostępniamy naszym znajomym.
 1. MP3.com - Słuchaj muzyki albo ściągnij ją na swój komputer za darmo, przeskakuj między wybranymi przez siebie kawałkami. Tutaj możesz robić co Ci się podoba.
 1. MusicMesh.net - Posłuchaj jednego albumu lub kawałka, a następnie sprawdź, który z innych artystów oferuje podobny rodzaj muzyki.
 1. Musicovery.com - Jeden z ciekawszych serwisów w naszym zestawieniu. Na początku wybierasz kryteria doboru muzyki. Serwis dobiera według nich kolejne piosenki, na które głosujesz. Musicovery na bieżąco analizuje twoje głosy i dobiera kolejne kawałki, które powinny trafić w twoje gusta bardziej niż poprzednie.
musicovery
musicovery
 1. Muxtape.com - Nietypowy serwis, który umożliwia tworzenie mixów składających się maksymalnie z 12 kawałków. Kiedy już stworzysz swój własny mix możesz podzielić się nim z kimkolwiek.
 1. Pandora.com - Wiele osób było załamanych kiedy Pandora musiała zaprzestać streamingu stacji spoza USA.  Serwis działa jednak nadal. Po wpisaniu nazwiska artysty lub tytułu piosenki strona przegląda zasoby, a następnie buduje kanał z muzyką odpowiadającą twoim upodobaniom.
 1. RadioTime.com - RadioTime oferuje kolekcjonowanie muzyki z całego świata, dzięki możliwości umieszczania jej w specjalnym katalogu.
 1. Real Player - Ściągnij Real Player'a, a potem słuchaj darmowej muzyki dzięki serwisowi Rhapsody.
 1. SeeqPod.com - legalność tego serwisu była kilka razy poddawana wątpliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że SeeqPod nadal pozwala wyszukiwać publicznie dostępne mp3, których możesz następnie posłuchać.
 1. SHOUTcast.com - Włącz jeden z programów takich jak Winamp, wybierz stację radiową spośród stacji z całego świata i posłuchaj co ma Ci do zaoferowania.
 1. Skreemr.com - Serwis zbliżony do Seegpod'a. Wyszuka dla Ciebie wszystkie utwory, które Cię interesują. Następnie możesz je odsłuchać na swoim iPodzie.
 1. Slacker.com - oprócz możliwości posłuchania stacji "zbudowanych" przez innych internautów Slacker pozwala Ci stworzyć Twoją własną!
 1. Soundpedia.com - Serwis podobny do Pandory. Dzięki niemu możesz zostać artystą, który zbuduje stacje radiową bazującą na danym gatunku muzycznym.
 1. Spinjay.com - W tym serwisie także stworzysz swoją własną playlistę. Ludzie będą mogli na nią głosować, a twoje miejsce w rankingu DJ'ów będzie rosło. Jeśli nie jesteś tym zainteresowany to możesz po prostu posłuchać muzyki, której Spinjay oferuje całkiem sporo.
 1. Streampad.com - Prosty serwis z muzyką, który umożliwi Ci słuchanie muzyki o każdej porze dnia i nocy.
 1. TheSixtyOne.com - Serwis działający na prostej zasadzie. Najpierw słuchasz, a jeśli będziesz zainteresowany to kupujesz dany kawałek dzięki Amazon.com. Strona oferuje również możliwość tworzenia własnych playlist, które są poddawane głosowaniu przez innych użytkowników.
 1. Yahoo Music - Działa wyłącznie z Internet Explorerem. Streaminguje muzykę poszczególnych artystów lub też całych stacji radiowych.

Rzuć także okiem na nasze zestawienie 10 najlepszych stacji radiowych w polskiej Sieci.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)