5 gadżetów SF, które można wykonać w domu

5 gadżetów SF, które można wykonać w domu

5 gadżetów SF, które można wykonać w domu
Łukasz Wieliczko
13.11.2011 23:05

Mamy XXI wiek. I co? Gdzie są nasze plecaki odrzutowe? Gdzie broń laserowa? Wygląda na to, że cały ten filmowy sprzęt, jeśli istnieje, to znajduje się w wartych miliardy dolarów laboratoriach wojskowych. Jeśli znudziło Cię czekanie, aż zabawki z przyszłości staną się ogólnodostępne, i kompletnie nie dbasz o własne bezpieczeństwo, polecamy kilka praktyk umożliwiających ich skonstruowanie. Trochę części, trochę kreatywności i wolnego czasu – zrób to sam!

Tesla

Broń, która razi ogromnymi niebieskimi piorunami – wszyscy ją znają z filmów i gier komputerowych. Mnie kojarzy się nieodłącznie z kultowym Return To Castle Wolfenstein, gdzie była bardzo skuteczna w walce z wszelkiego rodzaju zombie. Okazuje się, że jest do zrobienia. „Da radę”, jakby powiedział pan Józek czy inny pan Zdzich. Co jest potrzebne? Kilka blach, śrub, uchwytów, transformator (1 sztuka) i odwaga, by użyć śmiertelnej dawki energii elektrycznej. To działa i jest naprawdę niebezpieczne.

Dla ambitnych szczegółowa instrukcja TUTAJ.

Laser

387963638071577434

Nie, nie chodzi tu o laserowe wskaźniki dostępne na pierwszym lepszym targowisku, tylko o prawdziwą śmiercionośną broń siejącą zniszczenie i pożogę. Co ciekawe – tym razem wizyta w Praktikerze nie będzie konieczna - wszystko, co potrzebne do jej produkcji, znajduje się w Twoim domu… Nagrywarka DVD, latarka – znajdzie się, prawda?

Poniżej szczegółowa instrukcja. W dużym skrócie - trzeba wyjąć diodę lasera z nagrywarki i osadzić ją w latarce:

Amazing Lasers! - Laser Flashlight Hack!

OK, z tą śmiercionośnością trochę przesadziłem, zapalenie zapałki czy przebicie balonów to nie jest jakiś wielki wyczyn, kolana się nie uginają. Ale przecież to całkowicie darmowa broń! No, może nie wliczając w to zakupu nowej nagrywarki…

Działko kinetyczne

387963638071905114

Jeśli ktokolwiek z Was grał kiedyś w Quake'a bądź oglądał film "Egzekutor" z Arnoldem Schwarzeneggerem, kojarzy na pewno nietypową, ale bardzo skuteczną broń o dużej mocy. Działko kinetyczne, bo o nim mowa, to broń zaprojektowana przez amerykańskich naukowców z myślą o marynarce wojennej, wykorzystująca działanie pola magnetycznego do wywołania silnego odrzutu pocisku (2,5 tys. metrów na sekundę).

Skoro Amerykanie powiedzieli “A”, “B” dopowiadają Rosjanie. Jeśli macie trochę drutu, baterie i kondensatory z kamery wideo, możecie stworzyć poręczną miniwersję działka, zdolną do wbicia gwoździa w karton. TU instrukcje.

Tym Japończykom wersja mini nie wystarczyła:

レールガン 10kJ Railgun EX-F1

Egzoszkielet

387963638072232794

"Obcy" był jednym z niewielu filmów, których jako dziecko naprawdę się bałem. Pamiętacie finał drugiej części obrazu (“Obcy – ostatnie starcie”)? Bohaterka grana przez Sigurney Weaver ma na sobie ogromną zbroję zrobioną z mechanicznych siłowników... No właśnie. To też jest do zrobienia. Co prawda, pancerz nie będzie tak efektowny jak ten z filmu, jego skala będzie znacznie mniejsza, a sam projekt wymaga trochę więcej wysiłku i nakładów finansowych, ale są tacy, którzy – gnani przez pasję bądź strach przed znaną z telewizji postacią kosmity-matki – w ogóle się tym nie przejmują. Organizowane są nawet zawody w budowaniu tego rodzaju sprzętu:

RoboGames 2007 - Tetsujin Competition

Zwycięzcy prezentowanej edycji stworzyli projekt za ok. 1000 dolarów. Do jego wykonania posłużyły rzeczy kupione na ebayu. Innemu z użytkowników udało się stworzyć strój za 2000 dolarów, przy czym 17-latek (!) zrobił go zupełnie sam, we własnym garażu. Można?

Plecak rakietowy

387963638072494938

Tak, takie rzeczy powstają. Tworzą je wynalazcy amatorzy, tacy jak Gerard Martowlis, który zafascynowany science fiction zaprojektował i wykonał własne skrzydła. Ty też możesz, o ile Cię stać. 10 tys. dolarów to kwota otwarcia. TU detaliczna instrukcja: co, jak i gdzie.

Największym problemem okazuje się nie tyle sama konstrukcja, co dobór odpowiedniej mieszanki. Na przykład 90-procentowy nadtlenek wodoru zachowuje się strasznie niestabilnie... Hmm... Rozrywka gwarantowana.

Źródło: [url=http://www.cracked.com/article_17127_5-deadly-sci-fi-gadgets-you-can-build-at-home.html?wa_user1=4&wa_user2=Tech&wa_user3=article&wa_user4=recommended&fb_source=message]Cracked

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)